ocean

6 grudnia klasy I c i III a wraz ze swoimi wychowawcami R. Bigą- Szostek, A. Gadowską, J. Mętel i K. Zdeb wybrały się na wycieczkę mikołajkową do Krakowa. Celem wyjazdu była wizyta w kinie IMAX w Centrum Handlowym Plaza.

Dzieci zobaczyły film pt. „Pod taflą oceanu 3D”. Podczas seansu widzowie przenieśli się w egzotyczne miejsca. Były to wody odległych oceanów u wybrzeży Australii Południowej, Wielka Rafa Koralowa, oraz wyspy trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji. Film przeniósł nas w piękny i fascynujący podwodny świat, pełen barw, niezwykłych kształtów roślin i zwierząt. Uczniowie nie tylko zobaczyli wiele egzotycznych zwierząt, ale także mieli okazję do poznania zależności miedzy nimi, sposobu odżywiania , rozmnażania, jak też ich zwyczajów. Film był bogaty w efekty specjalne, piękną muzykę i ciekawą narrację. Dzięki niezwykłej technologii 3D świat oceanu dosłownie „wpływał” na salę kinową, sprawiając, że widzowie znajdowali się jakby w środku filmu i niemal mogli bezpiecznie dotykać wszystkich zwierząt morskich. Były tam kolorowe rybki, żółwie, foki, węże wodne, kałamarnice, rekiny, meduzy, mątwy i wiele innych organizmów. Film w przystępny sposób przybliżył widzom wiadomości o przyrodzie oceanów. Pozwolił również poznać wpływ wywierany przez globalne zmiany klimatyczne na to unikatowe środowisko. Ten wyjazd dostarczył wszystkim wielu miłych wrażeń. Był także okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiadomości z zakresu przyrody. Uwrażliwił młodych widzów na problem globalnego ocieplenia i zakwaszenia wód oceanów. To spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów było bardzo ciekawe i pouczające. (RB)