zdrowecialo

8 marca 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej odbył się VII Międzyprzedszkolny Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Krasomówczy „…aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, którego tematem przewodnim było hasło „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Konkurs organizowany był przez doradcę metodycznego mgr Alicję Świątek, Przedszkole Samorządowe im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej, Miejskie Przedszkole Nr 5 w Bochni oraz Miejskie Przedszkole Nr 2 w Bochni.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań literaturą dziecięcą o tematyce zdrowotnej oraz promowanie zdrowego stylu życia. Zaprezentowany przez uczestników konkursu repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Interpretacje wzbogacane były o muzykę, gesty i ruch, które służyły twórczej interpretacji tekstu.

W konkursie uczestniczyło 17 dzieci 6-letnich z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych z Powiatu Bocheńskiego. Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Nakielny z oddziału przedszkolnego 0a.

Gratulujemy udziału.