Aktualności

aktualnosci

warsztaty palm

19 marca z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Agnieszki Kołacz wzięli udział w warsztatach wyrobu palm wielkanocnych w Lipnicy Murowanej.

Do udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu, zorganizowanym przy współudziale Małopolskiej Organizacji Turystycznej zostały zaproszone szkoły noszące imię Kazimierza Brodzińskiego. W pierwszej części wszyscy uczestnicy wykonali z gałązek wikliny, bukszpanu, trawy wodnej i własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły tradycyjne lipnickie palmy. Druga część przeniosła nas w świat tradycji obrządku prawosławnego i grekokatolickiego, w którym palmy zdecydowanie skromniejsze, wykonane są z bazi, zielonych traw, bukszpanu przewiązanych wstążką. W trakcie pracy wysłuchaliśmy bardzo ciekawej opowieści o wielkanocnych zwyczajach Łemków – grupy etnicznej zamieszkującej południowo – wschodnie tereny Polski.

Pełni niezapomnianych wrażeń, z palmami i pięknymi czerwonymi koralami otrzymanymi od organizatorów powróciliśmy do swoich domów.