Resized 20180313 092909 5483

13.03.2018 roku uczniowie klasy 1c i 3a wraz z wychowawcami wybrali się do kopalni soli. Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w wyjątkowym mikroklimacie podziemnych wyrobisk zabytkowej kopalni.

Trzygodzinny pobyt na podziemnym boisku, to okazja spędzenia wolnego czasu w niecodziennym otoczeniu, a zarazem nietypowa forma profilaktyki zdrowotnej. Niewątpliwą atrakcją były ciekawe zajęcia ruchowe przy muzyce, które poprowadziła animatorka, Pani Iza. Dzieci bawiły się w rytmie znanych utworów muzycznych, przygotowanych przez DJ-a, a także uczestniczyły we współzawodnictwie zespołów. W drugiej części zajęć sportowych uczniowie organizowali sobie zabawy według własnych pomysłów: była gra w mini piłkę nożną, koszykową, gra w tenisa stołowego, zabawa na mini placu zabaw. Tradycyjnie, jak w poprzednich wycieczkach do kopalni, Antek z klasy 3a zajął się poszukiwaniem ciekawych okazów solnych, wcielając się w rolę górnika. Niezwykłe piękno i niepowtarzalna atmosfera bocheńskiej kopalni sprawiły, że zajęcia sportowe pod ziemią były jeszcze lepszą formą spędzenia czasu razem. (JM)