akademia wojtusia

W dniu 4 kwietnia 2018 roku wszystkie dzieci z klas pierwszych i z zerówek udały się ze swoimi wychowawcami z wizytą do siedziby Straży Miejskiej w Bochni.

Najpierw uczniowie zostali zapoznani z rolą Straży Miejskiej oraz zaproszeni do pokoju monitoringu miejskiego, gdzie mogli na ogromnych monitorach zobaczyć, co się dzieje równocześnie w wielu miejscach w Bochni. Pan strażnik obsługujący monitoring miejski odtworzył też dzieciom nagranie z ich przyjścia do budynku straży i każdy mógł zobaczyć siebie na ekranie monitora. Następnie starszy inspektor – p. Robert Jawor zaprosił uczniów do innej sali na zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz właściwych zachowań w różnych sytuacjach. Przedstawił teatrzyk kukiełkowy pt. „Akademia Strażnika Wojtusia”. Były wierszyki, wspólne śpiewanie piosenek oraz rapowane hasło: „Pamiętaj koniecznie, zachowuj się bezpiecznie. Koniecznie zachowuj się bezpiecznie”.

Pan Robert dwoił się i troił, aby dzieci wyniosły z tej krótkiej wizyty jak najwięcej korzyści w postaci wiedzy i dobrych, bezpiecznych nawyków. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, a przede wszystkim poznali rolę i pracę strażników w Straży Miejskiej i utrwalili sobie wiedzę, na temat bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach. Dzień, w którym odbywała się ta krótka wycieczka był słoneczny i bardzo ciepły, dlatego miłą niespodzianką po powrocie do szkoły były wesołe zabawy na placu zabaw i podwórku szkolnym.(JM)