Aktualności

aktualnosci

35771102 2324976060862652 4094103207553269760 o

W dniach 03-08.06 2018 r. uczniowie klas Ib, IIb i IIId przebywali na zielonej szkole w Mrzeżynie pod opieką p. Sabiny, p. Joanny, p. Anny i p.Teresy.

Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu w pokojach, odbył się pierwszy spacer nad Morze Bałtyckie. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały okazję zobaczyć je na żywo. Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi wycieczkami, zajęciami, zabawami.

We wtorek wyruszyliśmy do Parku Rozrywki w Zieleniewie tzw. „ Dziki Zachód”– uczniowie uczestniczyli w kilkugodzinnym programie, doskonale bawiąc się w czasie zwiedzania mini zoo, jazdy konnej, pokonywania toru przeszkód, pokazu i nauki tańca country, strzelania z łuku, jazdy zaprzęgiem konnym czy samochodem terenowym.Po tak wyczerpującym dniu czekał nas miły wieczór przy ognisku.

W środę odwiedziliśmy Kołobrzeg. Widzieliśmy latarnię morską, pomnik zaślubin z morzem, pomnik marszałka Piłsudskiego oraz Bazylikę konkatedralną Wniebowzięcia NMP. Idąc z portu na Stare Miasto, widzieliśmy trzy cudowne fontanny i przeszliśmy aleją zakochanych. Pomimo zmęczenia nie zapomnieliśmy o zakupie pamiątek.

W czwartek, czyli przedostatni dzień pobytu,jadąc do Międzyzdrojów zobaczyliśmy kolejną latarnię morską, a następnie w miejscowości Trzęsacz ruiny kościoła. Dowiedzieliśmy się, że to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na polskim Wybrzeżu. Ostatnia ściana kościoła to zabytek na skalę europejską. Ten murowany gotycki kościół wzniesiono na najwyższym w okolicy wzgórzu w odległości ok. 2 km od morskiego brzegu. Przez stulecia Bałtyk przybliżał się do świątyni. Do morza runęła cała północna ściana. Dziś na urwisku pozostała już tylko południowa ściana. Na pamiątkę zrobiliśmy sobie przy niej zdjęcie. Uczestników wycieczki zaciekawiło również Multimedialne muzeum 15-południka Na Klifie. Pogoda sprzyjała, więc jak wróciliśmy z wycieczki udaliśmy się jeszcze na plażę by podziwiać zachód słońca. Wszystko, co piękne kiedyś się kończy.

W piątek nasza grupa z żalem pożegnała wspaniałe polskie Wybrzeże i udała się w drogę powrotną do domu.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. Dzieci, które wyjechały na zieloną szkołę uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. Czas minął bardzo szybko. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i opaleni z mnóstwem miłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń. J.T