Aktualności

aktualnosci

IMG 5126

29 listopada do naszej szkoły wraz z uczniami zawitały małe i duże, nowe i już wysłużone, brązowe i kolorowe ale przez wszystkich lubiane pluszowe misie.

Obchodząc po raz drugi Dzień Pluszowego Misia uczniowie i nauczyciele mile nas zaskoczyli, a ilość pluszowych przyjaciół była imponująca. Dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Przy dźwiękach misiowych przebojów, bajkach, zagadkach, zabawach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, bawili się nie tylko najmłodsi uczniowie.

Tegorocznym obchodom towarzyszył konkurs pt: „Uszyj Misia” z przeznaczeniem na aukcję charytatywną wspomagającą specjalistyczną terapię naszego ucznia Michała Kotary z klasy 5.

Jak zawsze nasi uczniowie we wsparciu rodziców z zaangażowaniem włączyli się do akcji. Komisja konkursowa z trudem wyłoniła zwycięzców, ponieważ wszystkie misie były piękne, pomysłowe i bardzo wyjątkowe. Laureatom konkursu oraz klasom wyróżnionym za Wielkie Serca nagrody wręczył Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Solak.

I miejsce - Jan Majta 1 b, Mikołaj Malaca 2 c, Mikołaj Kwatera 4 b

II miejsce – Lena Kurczab 1 c, Kacper Pilecki 1 b, Weronika Surma 4 a

III miejsce – Gabriela Majcher 0 a, Adam Florkowski 5 c

Wyróżnienia otrzymali:

Nadia Duda 2 b, Łukasz Cisło 1 b, Piotr Kowalczyk 1 c, Milena Mądry 2 c, Magdalena Jodłowska 1 c, Amelia Szot 4 a, Kinga Jachowicz 7 c

Klasy, które wyróżniono za największe zaangażowanie to: 1 b, 1 c, 2 a, 3 c, 6 a

Naszemu radosnemu świętowaniu przyświecał także inny szlachetny cel, jakim była zbiórka pluszaków na prezenty gwiazdkowe dla dzieci mieszkających na Litwie oraz podopiecznych Hospicjum św. Ojca Pio w Pucku. W sumie udało się zebrać 370 misiów.

Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i obchody Szkolnego Dnia Pluszowego Misia za dar serca i dłoni DZIĘKUJEMY ! (AO)