64716458 2978622568831328 5407175306664476672 n

Dnia 4 czerwca 2019 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz osoby działające na rzecz Szkolnego Wolontariatu wybrały się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej wraz z opiekunami SU- Panią Agnieszką Kołacz oraz Panią Edytą Szpisak.

W wycieczce wzięły udział osoby będące w ósmych klasach, które za niedługo żegnają naszą szkołę oraz uczniowie młodszych klas, które udzielają się w życiu społecznym placówki. Pierwszego dnia we wtorek wyjechaliśmy z Bochni o godzinie 7:00 i skierowaliśmy się w stronę Zakopanego, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Oscypka. Poznaliśmy tam historię tego regionalnego przysmaku, sposób wykonania, tradycje Górali zajmujących się wypasem owiec oraz mieliśmy możliwość stworzyć swoje własne sery. Była to z pewnością nowość, w której każdy z chęcią uczestniczył.

Następnie przeszliśmy na Krupówki, gdzie spacerkiem podziwialiśmy najbardziej znaną ulicę Zakopanego. Dookoła otaczały nas stragany z regionalnymi oscypkami, serkami oraz sklepiki z barwnymi symbolami tego pięknego miasta. Po zrobieniu pamiątkowych zakupów udaliśmy się dalej, do miejsca skąd wyjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, czyli jedną z bardziej znanych gór w Polsce skąd mieliśmy możliwość podziwiać wspaniałe widoki polskich Tatr.

Pogoda zdecydowanie nam dopisywała, przez cały czas świeciło słońce, co sprzyjało dobremu nastrojowi naszej grupki. Przeszliśmy przez Gubałówkę w stronę Butorowego Wierchu, gdzie w między czasie robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Około godziny 16 udaliśmy się na Krzeptówki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, jest to miejsce, które zdecydowanie warto zwiedzić. Powstało jako wotum dziękczynne za uratowanie życia Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 roku. O 17 przyjechaliśmy do pensjonatu, gdzie każdy znalazł coś dla siebie, gra w piłkę, wspólne rozmowy zabawy, tańce, każdy mógł znów spędzić spokojnie razem czas i odpocząć od codziennych obowiązków.

Drugiego dnia po śniadaniu, wypoczęci opuściliśmy pensjonat pełni ekscytacji. Dojechaliśmy na Termy Bania, gdzie mieliśmy możliwość relaksu oraz wielogodzinnej zabawy wraz z przyjaciółmi. Był to dla nas z pewnością niezapomniany czas, który wykorzystaliśmy na sto procent. Do naszej dyspozycji były liczne baseny oraz zjeżdżalnie, w których wszyscy świetnie się bawili. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Bochni, pełni cudownych wrażeń i najlepszych wspomnień, które zdecydowanie pozostaną z nami na długo.

Podczas tej wycieczki zintegrowaliśmy się jeszcze bardziej, a jednoczenie podziękowaliśmy sobie oraz pożegnaliśmy się nawzajem z naszymi opiekunkami Paniami Agnieszką i Edytą. Minione chwile będziemy pamiętać na zawsze, a szczególnie tak wspaniałą i serdeczną atmosferę. DZIĘKUJEMY!

Patrycja Siepierowska z SU