balwan

6 grudnia to data wywołująca uśmiech na twarzy każdego dziecka ale i dorosłego. Mieliśmy okazję, aby przekonać się o tym. Właśnie tego dnia do naszej szkoły przybył wyjątkowy Gość - dostojny biskup, życzliwy, dobroduszny - św. Mikołaj, który w otoczeniu swoich pomocników wyruszył w poszukiwaniu grzecznych dzieci w klasach 0 - 6. Wszystkich, którzy na to zasłużyli obdarował słodkimi upominkami. Jednak przede wszystkim przypomniał dzieciom o postaci Świętego Mikołaja – biskupa z Miry, żyjącego na przełomie III i IV wieku, który swoim życiem ukazywał najważniejsze wartości: dobro, miłość, piękno i prawdę.

I mimo, iż wiele informacji o Świętym ma posmak legendy, możemy śmiało twierdzić, że jego dobroć i styl życia są godne naśladowania nie tylko z okazji 6 grudnia, ale przez cały rok. Spotkania w klasach zakończyły się wspólnymi zdjęciami oraz obietnicami, że każde dziecko będzie grzeczne! Trzymamy za słowo! Mamy nadzieję, że z Mikołajem spotkamy się już za rok!