Archiwum

kolednicy

Hasło wzięte z języka keczua, którym posługują się m.in. Indianie peruwiańscy, wśród których głoszą Ewangelię tarnowscy misjonarze. Oznacza ono dosłownie: „W imię Chrystusa” i nawiązuje do 25-lecia posługi misyjnej naszych księży w Peru, i w szerszym sensie oznacza: „Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską ziemię.”

6 stycznia w misyjnym dniu dzieci oraz w patronalne święto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego już po raz dwudziesty pierwszy 18 grup Kolędników Misyjnych z klas 4a, 4b, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d naszej szkoły, udało się do domów i mieszkań naszej parafii z tzw. kolędą misyjną, aby pomóc swoim rówieśnikom w Republice Środkowoafrykańskiej, Republice Konga, Kamerunie, Czadzie, Rwandzie, Kazachstanie i Tajlandii. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za ich wrażliwość, poświęcenie i ogromne zaangażowanie za to, że z kolędą i uśmiechem na twarzy, mimo silnego mrozu poszły by prosić o dar serca dla tych, których serce umiera z głodu chleba i Boga. Agnieszka Kołacz Małgorzata Mrózek