„Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni” – takimi słowami jednej z piosenek spektaklu uczniowie klasy 2a i 3c odbyli 17 stycznia 2017 roku fantastyczną podróż do magicznej krainy muzyki i baśni oglądając przedstawienie w Krakowskiej Operze.

Dzieci poznały Czarodzieja – Muzomagiusa, który sprowadzał na scenę postaci z różnych baśni. Tak więc pojawił się Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i wielu innych bohaterów dziecięcych opowieści. Pracę Czarodzieja regularnie zakłócał hałaśliwy potwór Bumtararam. Na szczęście na scenie pojawił się Profesor Badacz, który chciał poznać i opisać działalność Muzomagiusa w swojej Baśniowej Encyklopedii Muzyki. Ostatecznie Profesor wspólnie z Czarodziejem i z pomocą dzieci z widowni pokonał hałasującego stwora i wszyscy bohaterowie wrócili do swoich bajek.

Większość uczniów z obu klas po raz pierwszy miała okazję oglądać spektakl w operze, a przedstawienie spotkało się z ciepłym odbiorem u młodych odbiorców kultury. (JM)