5.05.2017 roku w ramach „ Spotkań z ciekawą osobą” uczniowie klasy 3c wybrali się do Gabinetu Rehabilitacyjnego, żeby poznać zawód fizjoterapeuty. Na miejscu czekał tata Franciszka – Pan Mariusz Świątek, który zgodził się przybliżyć dzieciom specyfikę wykonywanego przez siebie zawodu.

W bardzo ciekawy sposób opowiadał i objaśniał dzieciom, jakie rodzaje ćwiczeń i zabiegów wykonuje się w gabinecie rehabilitacyjnym, jakie schorzenia się leczy i ile trzeba się uczyć, żeby zostać fizjoterapeutą. Największe zainteresowanie wzbudziły pokazy niektórych zabiegów. Dzieci mogły doświadczyć na sobie terapii laserem, prądem, ultradźwiękami, krioterapią (odpowiednio dostosowane do wieku i warunków anatomicznych młodych pacjentów). W drugim pomieszczeniu pod okiem Pani Agnieszki uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach ruchowych z różnymi przyborami. Na koniec spotkania czekała jeszcze jedna niespodzianka. Pan Mariusz zaprosił wszystkich na „zabieg krioterapii” – czyli pyszne lody z pobliskiej cukierni. Dzieci były zachwycone!!! (JM)