wojsko

2 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 3c i 2a wybrali się do Krakowa do Jednostki Wojskowej, w której pracuje jako żołnierz zawodowy tata Julii – uczennicy klasy 3c.

Uczniowie tej klasy realizowali cykl spotkań z rodzicami, którzy przybliżali dzieciom tajniki swoich zawodów. W tym dniu w Jednostce Wojskowej odbywał się Dzień Otwartych Koszar. Pogoda była wyśmienita do tego, aby w plenerze przyglądnąć się pracy żołnierzy, a także uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach sprawnościowych zaproponowanych dzieciom. Wycieczka rozpoczęła się od pokazu opanowania budynku przez żołnierzy 16 Batalionu Powietrzno Desantowego. W rytm znanej filmowej muzyki: „Mission Impossible” żołnierze sprawnie przemieszczali się z okna wysokiego budynku na pobliski plac. Pokaz budził zachwyt wszystkich młodych obserwatorów. Następnie dzieci miały okazję oglądać pokaz sprzętu wojskowego oraz wziąć udział w treningu strzeleckim z broni ASG do tarczy. W parku linowym dzieci mogły wspiąć się na specjalnie skonstruowaną ściankę odpowiednio zabezpieczone w kask i specjalne szelki z asekuracją żołnierzy. Dużą atrakcją była przejażdżka prawdziwym pojazdem wojskowym. Nie lada gratkę mieli wybrańcy, którzy przymierzyli specjalny ubiór policyjny przeznaczony do udziału w niebezpiecznych akcjach. Na koniec ochotnicy poddali się taktycznemu malowaniu twarzy, by w barwach obronnych powrócić do Bochni. (JM)