bialy jelen

Dnia 28.09.2017r. uczniowie z klas IIa i IIb wraz z wychowawcami p. Grażyną Błaszak i p. Joanną Tabor oraz p. Anną Wetulą i p. Moniką Gaworczyk pojechali na wycieczkę do Bacówki „Biały Jeleń” znajdującej się w przepięknej , malowniczej miejscowości – Iwkowa. Po dotarciu na miejsce wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przez właścicielki zagrody.

Następnie przedstawiono im krótką prelekcję pt. „Od ziarenka do bochenka”. Potem odwiedziliśmy pomieszczenia, w których znajdowały się przedmioty oraz sprzęty wykorzystywane dawniej w codziennym życiu na wsi i przy uprawie na roli. Mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej etapom wypiekania chleba. Największą frajdą było samodzielne formowanie z ciasta bułeczek, które po upieczeniu każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Dodatkowymi atrakcjami była jazda konna oraz zwiedzanie „mini zwierzyńca” , w którym były dziki, owce, sarny kozy, osiołek, króliki i psy. Na koniec poczęstowano nas kiełbaską z ogniska. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wspaniałych wrażeń i doświadczeń. Mogliśmy aktywnie spędzić ze sobą czas. Nawet pogoda spisała się na medal. (J.T.)