iwkowa

.....O cóż jest piękniejszego niż las jesienią. Zadziwiają niesamowite kolory, uspokaja szum liści, rozbawiają zwierzęta i upaja nostalgiczny zapach. W powietrzu unosi się woń grzybów. Te jadalne i niejadalne wychylają się nieśmiało ze ściółki. Przechodząc obok drzew, można dostrzec wiele zwierząt i przelatujących kolorowych ptaków. Ścieżki leśne są usłane barwnymi liśćmi, które już spadły z drzew.

Przez rozłożyste konary drzew wpadają rzadkie promyki słońca. Nie zważając na porę roku, las oczyszcza powietrze, produkuje dużo tlenu, zatrzymuje wodę z opadów, zapobiega powodziom, chroni przed wiatrem i jest dla nas miejscem odpoczynku. Jesienią w lesie wszystko spowalnia, czuje się nadchodzące w przyrodzie zmiany, wszystko skłania się ku zbliżającej się zimie. Wszystko jakby kładło się na spoczynek. Las zastyga w oczekiwaniu zimy, która nadejdzie wkrótce i otuli wszystko białym puchem… Takie spostrzeżenia wynieśli uczniowie klasy 7a i 7d z wycieczki do Iwkowej, która odbyła się w dniu 02.10.2017roku. W Bacówce Biały Jeleń uczniowie mieli okazję skorzystać z konnej przejażdżki, przyglądali się zachowaniom zwierząt w mini zoo, uczestniczyli w zabawach sportowych na świeżym powietrzu, a także w wspólnym ognisku. Dopisująca słoneczna aura, urokliwe widoki i dobra zabawa sprawiła, że uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.(MP)