poczta

W myśl słów, że każdy gest , nawet najdrobniejszy…zmienia świat… czyjś świat… Szkolny Klubu Wolontariatu włączył się do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Są to dzieci z całej Polski, którym choroba, pobyt w szpitalach i hospicjach bardzo często ogranicza kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują.

Korespondencja staje się oknem na świat i pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu i będąc bezcennym wsparciem w walce z przeciwnościami losu. Nasi uczniowie od najmłodszych do najstarszych napisali mnóstwo kartek i listów do swoich rówieśników odkrywając w sobie radość dzielenia się dobrocią z innymi. "Obyśmy nigdy nie byli tak zajęci swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością”.