lot

Dnia 2 i 9 marca 2018 roku uczniowie klas siódmych w tramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrali się na lotnisko Kraków – Balice. Całość wycieczki obsługuje nowo otwarte Centrum Edukacji Lotniczej – jedyne dotychczas w Polsce.

Po lotnisku oprowadzili nas pracownicy obsługi i przewodnicy, dzięki którym mogliśmy poznać to miejsce od innej strony – od strony pracowników lotniska. W sali multimedialnej wyświetlono nam kilkanaście krótkich filmów o różnych zawodach, które potrzebne są, by samolot bezpiecznie odbył lot. Nie spodziewaliśmy się, że aż tak wiele pracowników jest potrzebnych na lotnisku – i to naprawdę z wielu dziedzin nauki. Po projekcji filmów pani przewodnik wskazała nam miejsca, do których trzeba się udać, by finalnie być w samolocie. Każdy z nas mógł przejść przez bramki kontrolne i zostać przeszukanym wykrywaczem metalu. Następnie wybraliśmy się na taras widokowy, gdzie było widać całe lotnisko i pas startowy. Widok był piękny!

Z wycieczki wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i pełni nowych doświadczeń. Było super! Mamy nadzieję, że grono osób, które chciałoby pracować na lotnisku po tej wycieczce powiększy się.

Uczniowie klas siódmych