first aid 4089599 960 720

21 maja 2019 roku odbyło się spotkanie młodzieży klas 8 z ratownikiem medycznym Szpitala Powiatowego w Bochni. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali cennych rad i wskazówek na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się podczas wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się jak należy prawidłowo zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, jak należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorką pogotowia, co zrobić w przypadku skaleczeń, zasłabnięć i złamań, jak przeprowadzić masaż serca. Wszystkie te informacje były niezwykle ważne, by wiedzieć jak pomóc innym, a nawet uratować życie. (KM)