Archiwum

thumbnail IMG 6310

Jak miło czasem oderwać się od zeszytów i podręczników i spojrzeć na szkołę z nieco innej perspektywy, mieli okazję przekonać się uczniowie klas VI – VIII oraz zaproszeni goście ze szkół noszących imię Kazimierza Brodzińskiego z Królówki i Wojakowej, którzy z 7 na 8 czerwca spędzili noc w szkole.

Taką atrakcję przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunką Panią Agnieszką Kołacz oraz Panią Katarzyną Zdeb pod troskliwym okiem Dyrektora Szkoły Pana Zbigniewa Solaka i Pani wicedyrektor Agnieszki Cholewy Bajdy. Naszą przygodę rozpoczęło zakwaterowanie uczniów w wyznaczonych salach noclegowych. Po powitaniu uczestników przez Pana Dyrektora i obejrzeniu wzruszającej prezentacji o działalności Samorządu Uczniowskiego rozpoczęła się dyskoteka prowadzona przez Natana Mirgę 8b, Dawida Strojnego i Mariusza Starego z 8d. Szczególnym jej punktem było przybycie zaproszonego gościa Pani Aleksandry Fischer instruktorki Zumby, która w doskonały sposób zintegrowała wszystkich we wspólnej zabawie.

Punktem kulminacyjnym, na który wszyscy czekali było rozwikłanie zagadki detektywistycznej przygotowanej przez Nikolę Stefanik, Sarę Sowę, Karinę Trojan i Oliwię Trojan z 8b. Zadaniem uczniów było odnalezienie porwanej spadkobierczyni ogromnego majątku i odnalezienie ukrytego skarbu. To ekscytujące zajęcie w mrocznych korytarzach i zakamarkach szkoły przysporzyło mnóstwa emocji.

Podobnie jak zabawy z chustą animacyjną Klanzy prowadzone przez Panią Katarzynę Zdeb. Był także czas na wspólny posiłek i wieczorną modlitwę zagraną i wyśpiewaną przez Karolinę Filipek i Patrycję Siepierowską 8d, Zuzannę Truś 8c i Julię Desput z 8a. Nocne czuwanie zakończył seans filmowy pt: „Prawdziwa historia”, który uświadomił jak ważne w życiu jest dążenie do realizacji marzeń. Uczniowie, którzy nie mieli ochoty na film zajęli się grami planszowymi i zacieśnianiem więzi przyjaźni przez wspólne rozmowy.

Po tak wielu wrażeniach rozpoczęła się cisza nocna, zgasły światła, zakończyły towarzyskie wędrówki i zapadła względna cisza. Na sen pozostało jednak niewiele czasu i uroczy dźwięk pobudki Szymona Gajka z 8c postawił wszystkich na nogi do wspólnego sprzątania, po którym wszyscy zmartwieni, że to już koniec powrócili do swoich domów.

Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła imprezie pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce. Stała się doskonałą okazją do lepszego poznania, przełamywania barier i umacniania więzi. Tylko ósmoklasiści ze łzami w oczach żałują, ze to ich ostania taka noc w murach swojej podstawówki.