29 września 2016 roku klasy 2 a i 3 c wraz ze swoimi wychowawcami R. Bigą- Szostek, A Gadowską i J. Mętel wybrały się do Parku Archeologicznego „Osada VI Oraczy". To ciekawe miejsce znajduje się obok szybu Campi bocheńskiej Kopalni Soli. Panie przewodniczki w stylowych szatach wzorowanych na średniowiecznych ubiorach, zaprowadziły dzieci do domku garncarki. Uczniowie mogli tam zobaczyć, jak w epoce średniowiecza wyrabiano naczynia z gliny oraz inne przedmioty codziennego użytku.

Każde dziecko pod okiem instruktorki garncarstwa zrobiło swoje gliniane naczynie. Praca była trudna, ale efekt znakomity. Wszyscy uczestnicy wycieczki zabrali te gliniane wyroby na pamiątkę do domu. Następnie każda z klas wykonała wspólnym wysiłkiem długą linę w warsztacie powroźnika. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w zabawach i grach zespołowych na świeżym powietrzu.(RB)