"Bocheńska Dwójka"

logo dwojka1

bohateron

„Świadomość własnej przeszłości

pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń,

by przekazać innym wspólne dobro – Ojczyznę.”

Jan Paweł II

W roku tak podniosłej i ważnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Bochni, podjął inicjatywę włączenia się do ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię”, mającej na celu uczczenie i wyrażenie wdzięczności uczestnikom Powstania Warszawskiego.

plakat

Dwójka czyta Przedszkolakom! Stowarzyszenie „Bocheńska Dwójka” włączyło się do akcji „Dwójka czyta przedszkolakom”. W jej ramach uczniowie klasy 6b i 6c czytają najpiękniejsze utwory przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola nr 4 im. Marii Kownackiej w Bochni. Podczas czytania dzieciom towarzyszy Miś Czytuś – maskotka akcji. Pierwszą wizytę w przedszkolu mamy już za sobą.

Stowarzyszenie „ Bocheńska Dwójka” wraz z Samorządem Szkolnym kolejny raz uczestniczyli w zbiórce darów dla polskich dzieci na Litwie. Zgodnie z hasłem „ Dobro rodzi dobro”, nasi uczniowie okazali serce kolegom z Litwy, ofiarowując odzież, słodycze, żywność i artykuły szkolne. Do tej wspaniałej akcji włączyły się również panie bibliotekarki, które przygotowały dla dzieci paczkę z kolorowymi bajeczkami. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom- uczniom, rodzicom i nauczycielom.” Pomagając innym, pomagamy sobie”.

Siedziba Stowarzyszenia:

Bochnia, Ulica Oracka 6