Sport

sport

MASCOT STANDARD FRONT

„Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki
dla uczniów szkół podstawowych z klas I-IV.

W ramach „Gramy w Ręczną” w okresie od września do grudnia 2018 roku, organizowane są w naszej szkole zajęcia piłki ręcznej.

Podstawowym celem akcji jest promocja piłki ręcznej wśród dzieci i zachęcenie ich do uprawiania tego sportu. W naszej szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze 2 godzin lekcyjnych tygodniowo, treningi odbywają się w środy i w piątki a prowadzącym nauczycielem jest Dorota Budzyn - trener piłki ręcznej. Program „Gramy w Ręczną” wzbogacony zostanie również o pakiet dedykowanego sprzętu sportowego dla szkoły, a nauczyciel uczestniczący w programie „Gramy w Ręczną” wyposażony zostanie w materiały dydaktyczne.

„Łapka” będzie uczestnikiem wybranych zajęć w ramach  programu „Gramy w Ręczną” w szkołach podstawowych. „Łapka” od dziś jest też oficjalną maskotką Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz meczów reprezentacji narodowych – seniorek i seniorów.

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas I-IV do wzięcia udziału w tym programie.