Sport

sport

75366367 1725246797607154 3538114850657927168 n

Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, we wtorek 22 października 2019r., odbyły się Zawody Powiatowe w Koszykówce 3 x 3 Dziewcząt rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci.

Koszykówka 3 x 3 to dyscyplina, która w tym sezonie po raz pierwszy została wprowadzona do rozgrywek międzyszkolnych. Drużyna składa się z 4 zawodników (3 zawodników na boisku i 1 zmiennik), mecze rozgrywane są na boisku z jednym koszem (można używać połowy tradycyjnego boiska do koszykówki). Czas gry wynosi 8 minut lub gdy drużyna zdobędzie 21 punktów wtedy wygrywa mecz przed upływem czasu.

Do rywalizacji o awans do kolejnego etapu rozgrywek – Finału Wojewódzkiego zgłosiło się 6 drużyn, przedstawicieli szkół:

 • SP Nr 5 w Bochni
 • SP Nr 2 w Bochni
 • SP Nr 4 w Bochni
 • SP w Borku
 • SP Nr 1 w Bochni
 • SP Nr 7 w Bochni

Zawody rozegrano z podziałem na dwie grupy. Po eliminacjach grupowych zdobywcy miejsc III rozegrali mecz o miejsce IV a zdobywcy miejsc I i II przechodzili do rozgrywek półfinałowych. Drużyna nasza w składzie: JACAK ALEKSANDRA, JACAK KAROLINA, PECHCIŃSKA GABRIELA, DZIEŻA WIKTORIA, WOLNIK MILENA wygrywając wszystkie mecze zajęła I miejsce i awansowała do FINAŁU WOJEWÓDŹKIEGO który odbędzie się w Tarnowie 18 listopada.

Dziewczęta na co dzień trenują w sekcji MOSiR Bochnia pod okiem trenera KRZYSZTOFA KIEROŃSKIEGO oraz od kilku lat uczestniczą w zajęciach SMOK – SZKOLNYM MŁODZIEŻOWYM OŚRODKU KOSZYKÓWKI działającym w naszej szkole a koordynatorem jest Pani Agnieszka Kierońska.

W klasach starszych VII zespół naszej szkoły zajął IV miejsce skład drużyny: NOWAK ANNA, WILCZEK WIKTORIA, SERAFIN KAROLINA, WÓJCIK MARTYNA i JAREMKO MARTNA.

Dziewczęta rywalizowały miedzy drużynami z:

 • SP Nr 5 w Bochni
 • SP Nr 2 w Bochni
 • SP Nr 4 w Bochni
 • ZSP w Dąbrówce
 • SP w Nowym Wiśniczu
 • SP Nr 7 w Bochni

Zawody rozegrano z podziałem na dwie grupy. Do eliminacjach grupowych zdobywcy miejsc III rozegrali mecz o miejsce IV a zdobywcy miejsc I i II przechodzili do rozgrywek półfinałowych. A.K