Osiągnięcia

sport

W czawrtek 12.10.2017 uczennice z naszej szkoły pod opieką Sebastiana Serwińskiego, wzięły udział w zawodach powiatowych w Halowej Piłce Nożnej. Do Turnieju zgłosiło się 7 zespołów z powiatu bocheńskiego. PSP 2 i PSP 7 z Bochni, PSP Królówka, PSP Rajbrot, PSP Rzezawa, PSP Sobolów, PSP Leszczyna.

 Zespoły zostały podzielowne na dwie grupy. Nasza szkoła trafiła do grupy "B" z drużynami PSP 7 i PSP Rajbrot. Mecze rozgrywano po 10min., a dwa najlepsze zespoły z grupy awansowały do półfinałów. W pierwszym meczu z PSP Rajbrot, walka była bardzo wyrównana, nasze zawodniczki stwarzały dogodne sytuacje strzeleckie, ale brakowało zimnej krwii w wykończeniu akcji. Przeciwniczki również nie mogły oddać skutecznego strzału i na tablicy cały czas widniał bezbramkowy remis. Gdy już się wydawało, że nic się nie wydarzy, dosłownie w ostatniej akcji meczu, a dokładniej w ostatniej sekundzie, zawodniczka z Rajbrotu umieściła piłkę w samym okienku naszej bramki i niestety zespół stracił szansę na remis. 

W drugim spotkaniu doszło do rewanżu, za porażkę w zawodach miejskich, z zespołem PSP 7. Układ w tabeli wymagał od naszej drużyny zwycięstwa, które dawało awans do kolejnego etapu zawodów. Walka była bardzo twarda i oba zespoły starały się przejąć inicjatywe w meczu. Gra toczyła się głównie w środku boiska. Niestety, chwila nieuwagi w obronie, szybki kontratak zespołu z PSP 7, zakończył się zdobyciem gola. Nasze dziewczyny nie poddały się, nadal próbowały pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. Jednak do końca meczu, wynik już się nie zmienił i spotkanie zakończyło się jednobramkową porażką, która ostatecznie wyeliminowała nas z rozgrywek. Mimo odpadnięcia z turnieju, dziewczętom należą się gratulację za ambitna postawę i walkę do końca. Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Poniżej prezentujemy skład, który wystąpił w zawodach:

  1. Laura Bartkowicz
  2. Julia Desput
  3. Anna Klasińska
  4. Oliwia Kasprzyk
  5. Wiktoria Pilch
  6. Aleksandra Ryncarz
  7. Sara Sowa
  8. Oliwia Trojan