Osiągnięcia

sport

34649055 1355039334641114 6135096062026711040 o

W czwartek 7 czerwca 2018r. odbyły się ostatnie rozgrywki tegorocznej Bocheńskiej Ligi Piłki Ręcznej chłopców klas IV i V.

Zarówno w turnieju klas IV jak i V uczestniczyło 12 zespołów. Dzieci rywalizowały w cyklu comiesięcznych turniejów, ambitnie i nieustępliwie walcząc o każdą piłkę. Postawa chłopców i dziewcząt z klas IV i V wielokrotnie wywoływała podziw wśród nauczycieli, trenerów i widzów zgromadzonych na rozgrywkach. Mecze finałowe rozegrano na koniec Ligi. Turniej uświetniło spotkanie seniorskich drużyn MOSiR Bochnia i SPR PWSZ Tarnów.

Chłopcy z klasy V ze Szkoły nr 2 w Bochni pod kierunkiem trenerkiDoroty Budzyndzielnie walczyli przez cały rok szkolny, nie przegrywając ani jednego meczu, co zadecydowało o zwycięstwie w Lidze w klasach V i otrzymaniu tytułu Mistrza(P. Broszkiewicz, K. Jonak, M. Ryncarz, I. Wolnik T. Gardziel, B. Król, D. Krogulski, J. Słonina, M. Waśniowski, P. Maliszczak, W. Jarosz, , K. Stanek, B. Jonak).

Drużyna klasy IV PSP nr2 prowadzona przez trener Dorotę Budzynzagrała w finale z drużyną z Gawłowa.Od początku spotkania nie było wątpliwości, że rozgrywka będzie miała emocjonujący i zacięty przebieg, a rywalizacja będzie ciężka. Obie drużyny prezentowały na boisku wyrównany poziom gry. Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie z PSP nr 2 okazał się Olaf Wojtalik. Mecz zakończyłsię remisem, a o ostatecznym wyniku przesądził konkurs rzutów karnych. Tym razem szczęście było po stronie drużyny z Gawłowa, która tym samym wygrała całe zawody, natomiast zespół z PSP nr 2 zajął II miejsce (W. Wójcik, O. Wojtalik, K. Ćwik, K. Stawiarz, K. Samborek F. Sowa, K. Moskalik, B Ułan, M. Zwierniak).

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia rozdania nagród i medali przez Pana Stanisława Majorka, wicedyrektor MOSiR Bochnia Panią Dorotę Błoniarczyk oraz trenerów i zawodników II Ligi.