Osiągnięcia

sport

W sobotę 27.10.2018r czworo uczniów naszej szkoły pod opieką Sebatiana Serwińskiego wystartowało w Finale Powiatowym Amatorskiej Ligi Szachowej w PSP nr 5. Do turnieju zgłosiło się 15 zespołów z powiatu bocheńskiego i brzeskiego, które rywalizowały o awans do Finałów Wojewódzkich.

 W zawodach uczestniczyły drużyny z PSP nr 2, PSP nr 5, SP w Rzezawie, SP w Proszówkach, SP w Iwkowej, PSP w Porębie Spytkowskiej, DCK w Dębnie, GOK w Borzęcinie, PSP w Jodłówce, MOKSiR w Czchowie. Zespoły składały z czterech graczy (w tym prynajmniej jednej dziewczynki) z klas 1 - 8, którzy rozegrali 7 partii szachowych, systemem szwajcarskim. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Serafin, Oliwia Łagosz, Adam Florkowski i Tomasz Gardziel. Wszyscy prezentowali się bardzo dobrze do końca walcząc w każdej partii. Ostatecznie udało się zwyciężyć w czterech meczach, co uplasowało nasz zespół na 5 miejscu. Każdy z uczestników otrzymał pakiet upominków od organizatora oraz pięć zegarów do gry w szachy dla szkoły. Gratulujemy ambitnej postawy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe.