Osiągnięcia

sport

W poniedziałek 19.11.2018 uczniowie z naszej szkoły pod opieką Sebastiana Serwińskiego, wzięli udział w Powiatowych Drużynowych Zawodach Sachowych, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni. Do turnieju zgłosiło się pięć zespołów: PSP Rzezawa, ZSG Proszówki, PSP 1 w Bochni, PSP 2 w Bochni i PSP 5 w Bochni. Wszystkie zespoły, składały się z czterech uczniów (3 chłopców i jednej dziewczyny). Każda z drużyn, rozegrała po cztery partie szachowe.

Nasi uczniowie w pierwszej rundzie mieli "wolny los", a w drugiej przyszło im się z mierzyć z drużyną z Rzezawy. Pojedynek był bardzo wyrównany, ale ostatecznie partia zakończyła się przegraną 1:3. W kolejnych rundach, nasz zespół spisał się znacznie lepiej, kolejno zwyciężając z PSP nr 5, PSP nr 1 i ZGS Proszówki i łącznie wygrywając 11 partii i tylko raz przegrywając. Tak solidna postawa sprawiła, że nasi młodzi szachiści, uplasowali się na wysokim 2 miejscu w powiecie bocheńskim, ustępując jedynie PSP Rzezawie. Poniżej prezentujemy skład, który reprezentował naszą szkołę.

  • Filip Ciuła
  • Adam Florkowski
  • Oliwia Łagosz
  • Maksymilian Zwierniak

Serdecznie gratulujemy.