SWIETLICA

nemo 486055 640

Kolejny tydzień lutego rozpoczęliśmy tematem „Mieszkańcy mórz i oceanów”. Pani Kasia pokazała nam jak wygląda Ziemia na przykładzie  globusa .  W ten sposób dzieci zobaczyły  jak wiele mórz i oceanów znajduje się na naszej  planecie. Oglądaliśmy przepiękny film przyrodniczy, który opowiadał o życiu wodnych zwierząt. Widzieliśmy zdjęcia kolorowej rafy koralowej i jej mieszkańców.

Podczas oglądania filmu przy pięknej, spokojnej muzyce przypominającej szum morza, wyobrażaliśmy sobie, że nurkujemy w podwodnych głębinach i podziwiamy ten niesamowity, wodny świat.  Następnie, same zrobiły własny „ocean” z papieru kolorowego , bibuły,   plasteliny  a na zakończenie, z wielkim zapałem wykonały różnorodne prace plastyczne. Po takich zajęciach  dzieci już wiedzą , że woda to także środowisko życia różnych roślin i zwierząt.

To była taka nasza „podróż z mieszkańcami mórz i oceanów ”.

Przed nami kolejny tydzień i nowe ciekawe zadania do wykonania.