Świetlica

SWIETLICA

wiosna zdj

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty ...

Spragnione ciepła i zieleni dzieci ze świetlicy szkolnej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia.

Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej i pachnącej pory roku.

Podczas zajęć edukacyjno- wychowawczych dzieci  na podstawie własnych doświadczeń i prezentacji multimedialnej omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki związane z tą tematyką.  Brali także udział w konkursie świetlicowym na najładniejszy portret  Pani Wiosny oraz próbowały własnych sił poetyckich w tworzeniu własnych wierszyków o Wiośnie. Podczas zajęć plastycznych malowali oznaki wiosny oraz  wykonywali z kolorowego papieru wiosenne biedronki i różnobarwne ptaszki. 

Wszystkie prace plastyczne wychowanków naszej świetlicy posłużyły do wykonania gazetek i wystawek o tematyce wiosennej, które zostały wyeksponowane w galerii prac w sali świetlicowej.

Niestety przez jeszcze zimowa pogodę nie udało się  szukać oznak i zwiastunów wiosny podczas spaceru  dlatego  dzieci wykonały rysunki pt. „Pani Wiosna” a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie.