SWIETLICA

Występ Szkolnego Koła Teatralnego

calineczka

Czerwiec dla uczęszczających na Świetlicowe Koło Teatralne dzieci był niezwykle pracowitym miesiącem. Po licznych próbach w ciągu roku szkolnego, gdy wszystko łącznie z bajkową scenografią było dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”, 11.06.2019 r. w szkolnej świetlicy zebrali się zaproszeni goście. Na wystawionych w tym dniu dwóch porannych przedstawieniach w świetlicy zagościł Pan Dyrektor i Panie Wicedyrektor naszej szkoły, uczniowie klas 1 i 2 oraz dzieci z zerówki.

Natomiast na występie popołudniowym zjawiali się rodzice i najbliżsi naszych małych aktorów. Uczestniczący w zajęciach Świetlicowego Koła Teatralnego uczniowie zaprezentowali przybyłym baśń H. Ch. Andersena pt. „CALINECZKA”, w której prócz tytułowej bohaterki wystąpiły m. in. żaby, kret, jaskółka, mysz czy książę elfów. Po przedstawieniu na widzów czekała niespodzianka w postaci odegranej przez uczniów partytury do utworu „Polka Trisch - Trasch” J. Straussa. Za swoją odwagę i ciężką pracę młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa.