Świetlica

SWIETLICA

IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

szaradziarstwo

 

14 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Szaradziarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego. Głównym organizatorem był Urząd Miasta Bochnia oraz Bocheński Klub Szaradzistów „Omnibus” pod kierownictwem pana Tadeusza Bembenika. Celem turnieju jest popularyzacja wśród uczniów najstarszych klas szkół podstawowych rozrywek umysłowych oraz umiejętności rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek, krzyżówek, rebusów, anagramów, homonimów, palindromów, które przyczyniają się do poszerzania wiedzy i umiejętności interdyscyplinarnych wśród młodzieży. Do zmagań przystąpiło 20 uczniów z czterech bocheńskich szkół podstawowych: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 4, PSP nr 5.


Po zakończeniu turnieju wyłoniono zwycięzców indywidualnych i drużynowych. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobyła Kaja Szczawińska z PSP nr 4, II miejsce Jan Sosnowiec z PSP nr 1, III miejsce Dominika Lichy z PSP nr 2. W konkurencji drużynowej I miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Bochnia otrzymała Szkoła Podstawowa nr 4, II miejsce wywalczyły uczennice naszej szkoły, a III miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.
Puchar Burmistrza Miasta oraz nagrody dla zwycięzców ufundowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta wręczyli Gustaw Korta – zastępca burmistrza miasta Bochnia, Zbigniew Solak – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 oraz Tadeusz Bembenik – Prezes Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „Omnibus”.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.