Wolontariat

         Pluszowy Miś od zawsze jest symbolem tego, co dobre i wartościowe. Nic więc dziwnego, że stał się w naszej Szkole patronem wielu akcji charytatywnych i dobroczynnych. Dlatego też, Szkolne Koło Wolontariatu oraz klasa 6 a zorganizowali „Bajkową kawiarenkę u Misia”, z której dochód w wysokości 5000 zł pomoże spełnić skromne marzenia i wesprze leczenie naszego kolegi Olka Lisaka.

tort3

 

             Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w ogólnopolską akcję pomocy tysiącom dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu, tworzenia takich programów, które pozwolą im wrócić do rodziny, bądź takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Wolontariusze od grudnia do lutego przeprowadzili w klasach zbiórki monet.

125

„YZGY HABAR! KEL BALALAR!”

To w języku kazachskim, używanym w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku.

 

LOTERIA ROZMAITOŚCI - gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie i każdy może podarować „fanty”, np. książki, płyty, ubrania, zabawki, przybory szkolne, breloczki i inne magiczne różności.

 losy1

       W myśl słów, że każdy gest , nawet najdrobniejszy…zmienia świat… czyjś świat… Szkolny Klubu Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 2 włączył się do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.