Złote szkoły NBP

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Złote Szkoły NBP”.

kafelek01 zlote szkoly

Celem jest przygotowanie młodzieży do swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych.

Finanse osobiste to sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi. Umiejętność kontrolowania wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby. Temat tegorocznej edycji brzmi „Giganci finansów osobistych”.

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, wykonała trzy obowiązkowe zadania:

eksperci

Dnia 26 kwietnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni odbyły się dwa spotkania w ramach realizacji programu „Złote Szkoły NBP” z Panią Moniką Broszkiewicz - ekspertem w dziedzinie bankowości oraz Panem Marcinem Gardzielem – agentem ubezpieczeniowym.

math 1547018 640

W ramach zadania Lekcje z ekonomią, zostało przeprowadzonych 10 lekcji o charakterze interdyscyplinarnym.
W trakcie zajęć  nauczyciele połączyli zagadnienia ekonomii ze swoją dziedziną wiedzy.

piggy bank 970340 640

Skarbonka, czy konto oszczędnościowe?”

27 kwietnia 2021 roku o godzinie 1030 na platformie Microsoft Teams odbyła się debata szkolna w formie on-line, w której wzięło udział 232 osoby, w tym 215 uczniów (z jedenastu oddziałów - klas szóstych A, B, C, D, siódmych A, B, C, D i ósmych A, B, C) oraz 17 nauczycieli. Osobą prowadzącą i moderatorem był dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni – Zbigniew Solak.