Notatki

Jak prawidłowo wykonać PrintScreen:

  1. Na ekranie monitora powinno znajdować się to co chcemy sfotografować.
  2. Na klawiaturze wybieramy PrintScreen (obraz wszytkiego co znajduje się na ekranie), kombinacja Alt + PrintScreen (zdjęcie aktywnego okna)
  3. Otwieramy program graficzny (Paint).
  4. Wklejamy zdjęcie za pomocą skrótu Ctrl + V
  5. Zapiszujemy nasz obraz: Plik --> Zapisz jako ---> wpisujemy nazwę ---> wybierz typ: wybieramy odpowiedni format (.jpeg, .png, .bmp)
  6. Zapisujemy.
  7. Otwieramy pocztę, wysyłamy na podany adres e-mail. 

Programy użytkowe - to przede wszystkim aplikacje służące użytkownikowi w bezpośredniej pracy przy użyciu komputera.

Większość programów użytkowych pracuje w trybie pozwalającym na widok na ekranie zgodny z wydrukiem (WYSIWYG = What You See Is What You Get - To Co Widzisz Jest Tym Co Uzyskasz).

System operacyjny jest szczególnym rodzajem programu, którego zadaniem jest koordynowanie pracy wszystkich urządzeń wchodzących w skład komputera i zainstalowanych na komputerze programów.

 

System operacyjny jest pośrednikiem miedzy sprzętem a użytkownikiem, zaś jego celem jest tworzenie środowiska, w którym użytkownik może wykonywać programy w sposób wygodny i wydajny (Abraham Silberschatz).

 

Żeby praca na komputerze była w ogóle możliwa, koniecznie musi być na nim zainstalowany system operacyjny.

KomputerZapoznaj się przedstawionymi poniżej linkami do stron. Znajdziesz na nich przydatne informacje dotyczace budowy komputera oraz poznasz historię ewolucji komputerów.

 

Jak wygląda komputer od wewnątrz? Z jakich elementów jest zbudowany?

Urządzenia wejścia oraz wyjścia.

Komputery - historia i wiele innych.