Wydarzenia archiwum rok szkolny 2009/2010


Zielona szkoła w Jastrzębiej Górze - Galeria...

Od 7do 12 czerwca klasy II c i V c wraz z opiekunami - J.Mętel, M.Biernat, K.Zdeb, A.Kierońską i R. Bigą, wyjechały na "zieloną szkołę" do Jastrzębiej Góry. Wiecej....


Cudze poznajmy, a swoje kochajmy

Pod takim tytułem odbył się w świetlicy apel poświęcony królowi Kazimierzowi Wielkiemu w 700-rocznicę jego urodzin. Akademia była podsumowaniem 3-letniego cyklu edukacji regionalnej z elementami patriotyzmu.

Uczniowie z klasy 3 c pod opieką Marii Cąkała przedstawili legendę pt " Piętka króla Kazimierza". Ukazywała ona scenę z życia wielkiego króla, który w przebraniu żebraka po Polsce wędrował, by poznać życie swoich poddanych.

Na podstawie legendy uczniowie wysnuli wnioski, które są zawsze:
- pomocy należy udzielać temu, kto jej potrzebuje
- szacunek należy okazywać każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, przekonań wykształcenia czy zajmowanego stanowiska
- w życiu tak należy postępować, by nigdy nie wstydzić się swojego zachowania.
Dzieci również recytowały wiersze i śpiewały piosenkę o Bochni. Galeria....


BIEZPIECZNIE SPĘDZAMY WAKACJE NAD WODĄ

W dniu 17 czerwca 2010 r. (czwartek) do naszej szkoły zostali zaproszeni funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Policji z Krakowa:
- sierżant Marcin Gierek
- młodszy aspirant Wojciech Staufer-Kamiński
W ramach prelekcji w dwóch grupach (dla klas 0-III oraz klas IV-VI) policjanci przybliżyli temat bezpiecznego spędzania wakacji nad wodą.
Następnie na boisku szkolnym uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze sprzętem, którego używa policja w akcjach, mogli zadawać pytania oraz poćwiczyć ze sprzętem (np. rzucanie liny tonącemu, zwijanie liny do specjalnego pojemnika).
Mamy nadzieję, że każdy uczeń zastosuje się do udzielonych wskazówek i wszyscy we wrześniu spotkamy się aby rozpocząć nowy rok szkolny.Galeria...WIZYTA UCZNIÓW ZE SŁOWACJI

W dniach 9-10 czerwca 2010 r. w naszej szkole gościliśmy 39 uczniów klas czwartych wraz z opiekunami z Zakladnej Szkoly w Kieżmarku (Słowacja). Wzajemna wymiana młodzieży trwa już 17 lat. Każdego roku staramy się przygotować ciekawy program do zwiedzania. W tym roku dzieci słowackie w pierwszym dniu odwiedziły:

- Kraków (Wawel, Rynek wraz z Sukiennicami i Kościołem Mariackim oraz Bramę Floriańską),
- Niepołomice- tutaj zwiedziły izbę leśną, izbę regionalną, zamek królewski, przebywały na strusiej farmie.

Będąc w szkole spotkały się z uczniami klas czwartych, z którymi rozegrały mecz w ringo. Mecz zakończył się zwycięstwem uczniów z Bochni.

W drugim dniu goście zwiedzali bocheńską Kopalnię Soli, zabytki Bochni, uczestniczyli w lekcjach z języka angielskiego, muzyki i plastyki, oglądali pokaz "judo" przygotowany przez naszych uczniów. Wizytę w Bochni zakończono zabawami na Krytej Pływalni w Bochni.

Goście serdecznie dziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom i uczniom za ciekawy program pobytu oraz bardzo miłe przyjęcie. Współpraca szkół będzie nadal kontynuowana. Galeria....


SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW ROPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ W KL.0 i I w roku szkolnym 2010/11

7 czerwca o godz.17.00 na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie rodziców, uczniów rozpoczynających od września naukę w oddziale przedszkolnym lub w klasie pierwszej w naszej szkole.

Na początku spotkania zabrał głos dyrektor szkoły mgr Zbigniew Solak, który udzielił kilku informacji na temat pracy szkoły, przedstawił nauczycieli, którzy od września będą prowadzić oddziały przedszkolne oraz klasy pierwsze. Następnie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowując przedstawienie p.t. "Czerwony Kapturek".

Po przedstawieniu kilka słów o dojrzałości szkolnej powiedziała szkolna pedagog mgr Teresa Zaniewska, a o pracy świetlicy mgr Beata Serwińska.

Po spotkaniu każdy z rodziców miał możliwość zakupu podręczników szkolnych. Zarówno rodzice, jak i uczniowie mogli obejrzeć wystawkę przedstawiającą wyposażenie ucznia do klasy "0" i klasy pierwszej. Galeria....


VI Małopolski Konkurs Literacki i Plastycznym.

Dnia 1 czerwca 2010 r . w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w VI Małopolskim Konkursie Literackim i Plastycznym pt. " W zaczarowanym ogrodzie" zorganizowanym przez ,Publiczną Szkołę Podstawową nr 101 im. H. Ch. Andersena w Krakowie pod patronatem: Konsula Honorowego Królestwa Danii Janusza Kahla, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego ,Muzeum Historycznego Miasta Krakowa pod opieką merytoryczną profesora Andrzeja Linerta i profesora ASP Czesława Dźwigaja.

Prace naszych uczniów zostały wysoko ocenione. Oto laureaci:

Konkurs Literacki - Nagroda III stopnia
Aleksandra Hojnik kl. IV d op. Bożena Tyrka
Konkurs Plastyczny - Wyróżnienie
Hubert Mroczkowski kl. I b op. Małgorzata Cerazy


Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego "test OXFORD plus"

Uczniowie naszej szkoły (30 osób) przystąpili do konkursu językowego aby sprawdzić swój poziom języka angielskiego. Konkurs odbył się 16 kwietnia 2010 roku, lecz na wyniki uczniowie musieli czekać aż do czerwca. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: dla klas 4, klas 5 oraz klas 6. Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów osiągnęło takie wysokie lokaty. Tak prezentują się wyniki:


"Czerwony Kapturek i ekologia" - Galeria....

W dniu 2 czerwca 2010 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste podsumowanie II etapu projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" współfinansowanego przez Europejski Funduszu Społeczny i budżet państwa.Więcej.....


Ogłoszenie!

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bochni serdecznie zaprasza rodziców wraz z dziećmi rozpoczynającymi naukę w klasie pierwszej i w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2010/2011 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 07 czerwca 2010 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 na sali gimnastycznej w budynku szkolnym. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu podręczników.


Międzyszkolne Dyktando Języka Angielskiego 2010

31 maja 2010 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Bochni najlepsi uczniowie wszystkich bocheńskich szkół podstawowych przystąpili do dyktanda z języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowali:

Jakub Kokoszka z klasy 6b, Gabriela Rogowska oraz Monika Staniszewska z klasy 6c.

Pragniemy poinformować, że Jakub Kokoszka zdobył zaszczytne 3 miejsce a Gabriela Rogowska i Monika Staniszewska otrzymały wyróżnienia. Na dalszym etapie edukacyjnym ( już w gimnazjum) życzymy kolejnych sukcesów. Edyta Szpisak.


English Day - galeria.....

28 maja 2010 r. w naszej szkole odbył się "Dzień Angielski, więcej...".


Mistrz Języka Angielskiego 2010

17 maja 2010 r. uczniowie klas III naszej szkoły wystartowali do walki o tytuł "Mistrza Języka Angielskiego". Konkurs obejmował materiał leksykalno-gramatyczny z zakresu pierwszego etapu kształcenia. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i ogromną motywacją.

Oto lista nagrodzonych:
I miejsce Zuzanna Rojek -kl.IIIb
II miejsce Konrad Ciechanowicz - kl.IIIc
III miejsce Gabrysia Bieżychudek - kl.IIIb

Wyróżnieni:
Jacek Majewski - kl.IIIa
Basia Mroczek - kl.IIIb
Paweł Flesza - kl.IIIb

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


W Muzeum Lalek

5 maja 2010 r. klasy I b i I d wraz ze swoimi wych. R. Bigą i M. Cerazy i K. Zdeb były na wycieczce w Muzeum Lalek w Pilźnie . Dzieci dowiedziały się "Co trzeba zrobić , żeby powstała lalka?". Zwiedzały z przewodnikiem stare manufaktury pracowni muzealnej - krajalnię, szwalnię, kwiaciarnię, zakład fryzjerski szewski, malarnię, ubieralnię i pracownię ceramiki. Obejrzały wystawy: "Lalki polskie" oraz "Zabawki babci, mamy i moje". Następnie wzięły udział w spektaklu światła i dźwięku pt.: "Jak pory roku po świecie wędrują" z cyklu "Na babcinym strychu". Wielkim wyzwaniem dla dzieci były zajęcia interaktywne -wykonywanie lalek teatralnych i kukiełek do bajek: "Kopciuszek" i "Czerwony Kapturek". Dużo radości przyniosła pierwszoklasistom wizyta w domku Baby Jagi. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.Galeria...


Wyjazd do Borszczowa na Ukrainie 19-25 kwietnia 2010 r. Galeria...

Wyjazd do Borszczowa na Ukrainie 19-25 kwietnia 2010 r. w ramach wymiany międzynarodowej Projektu Polsko - Ukraińskiej Współpracy Szkół „Razem w przyszłość” Bochnia - Borszczów. Więcej...


IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "GENIUS FOR ENGLISH"

22 kwietnia 2010 r. nasza szkoła była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas 5 i 6 wszystkich bocheńskich szkół podstawowych. O 9.00 rywalizację rozpoczęło 15 najlepszych uczniów naszego miasta. O godzinie 11.30 nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców. Serdeczne gratulacje dla Jakuba Kokoszki ucznia klasy 6b który zdobył dla naszej szkoły 1 miejsce oraz Adrianny Jaglarz uczennicy klasy 5c za zajęcie 2 miejsca. Życzymy kolejnych sukcesów. Edyta Szpisak. Galeria......


"Klasa II c o imionach sporo wie!"

14 kwietnia 2010 r. uczniowie klasy II c, wraz z wychowawcami J. Mętel i K. Zdeb uczestniczyli w niezwykłej lekcji. Odbyła się ona w Muzeum im. St. Fischera. Zajęcia były poświęcone etymologii imion uczniów z tej klasy. Dzieci dowiedziały się, że są wyjątkową grupą, w której są aż 3 imiona pochodzenia słowiańskiego: Mirosława, Stanisław i Zbigniew. Każde dziecko usłyszało krotką historię swojego imienia. Na koniec zajęć, pani Anetta Stachoń - prowadząca zajęcia, przygotowała dzieciom specjalną krzyżówkę podsumowującą zdobyte informacje. Uczniowie zapamiętali wiele szczegółów dotyczących swoich imion. Na pamiątkę dostały na kartkach krótką notatkę o swoim imieniu. W drodze powrotnej do szkoły dzieci krótką modlitwą uczciły pamięć pary prezydenckiej, której fotografia była wyeksponowana przed budynkiem muzeum. Galeria....


KONKURS BIBLIJNY

Z prawdziwą radością informujemy, że uczennica klasy V B Jadwiga Filipek została laureatką Małopolskiego Konkursu Biblijnego. Dnia 12 kwietnia 2010 roku w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, z rąk Kardynała Stanisława Dziwisza otrzymała nagrodę za zajęcie IV miejsca w województwie wraz z dyplomem umożliwiającym podjęcie nauki w wybranym gimnazjum, niezależnie od obowiązujących w nich kryteriów.


"ŚWIĘCONE"

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Bochni jak co roku organizowało tradycyjne "Święcone",uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy V c naszej szkoły.Spotkanie odbyło się 7 kwietnia 2010 roku w siedzibie stowarzyszenia, swoją obecnością zaszczycili spotkanie: władze miasta,dyrektorzy szkół, urzędów oraz członkowie stowarzyszenia. Uczniowie wprowadzili gości w wiosenny nastrój wykonując piosenki, wiersze, skecze o takiej właśnie tematyce. Występ należał do bardzo udanych i na pewno się podobał, gdyż uczniowie zebrali bardzo głośne oklaski. Galeria....


Wizyta w Muzeum

31 marca 2010 r. uczniowie klasy I d, wraz z wychowawcą Renatą Bigą uczestniczyli w niezwykłej lekcji. Odbyła się ona w Muzeum im. St. Fischera. Zajęcia poświęcone zwyczajom wielkanocnym odbyły się w ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" . Dzieci miały okazję poznać zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Na koniec zajęć, pani Aneta Stachoń - prowadząca zajęcia, przybliżyła dzieciom symbolikę i kolorystykę malowania pisanek. Uczniowie własnoręcznie wykonali kolorowe pisanki . Dzieci miło i pożytecznie spędziły czas oraz zdobyły dużo wiadomości i umiejętności.Galeria....

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

18 marca 2010 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Miło nam poinformować o wynikach naszych uczniów:
Najwięcej punktów bo 125.00 w konkursie uzyskała uczennica klasy 6c Gabriela Rogowska i otrzymała wynik bardzo dobry.
Żelichowska Magdalena uczennica klasy 5c uzyskała w konkursie wyróżnienie z wynikiem 92,50 punktów,
Żelichowski Piotr uczeń klasy 4b uzyskał w konkursie wyróżnienie z wynikiem 85,50 punktów.
Wszystkim pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w następnej edycji "Kangura Matematycznego". Wyniki.....


Sekrety muzyki…

12 marca 2010 r. uczniowie klas II a, b, c wraz z wychowawcami: T. Janik, E. Kokoszką, J. Mętel i K. Zdeb wzięli udział w niecodziennej lekcji w Krakowskiej Filharmonii. Była to lekcja z serii: Sekrety Muzyki, pt. "Muzyka a matematyka". Uczniowie w ciekawy sposób poznawali, a także utrwalali sobie wiedzę muzyczną, którą do tej pory poznawali w szkole. Artyści w bardzo interesującej formie przybliżali różne wiadomości z dziedziny muzyki, zapoznawali uczniów z instrumentami muzycznymi. Najciekawszym momentem tych zajęć był konkurs na rozpoznanie znanego utworu muzycznego. Wszystkie dzieci zgromadzone w filharmonii rozpoznały utwór z filmu "Piraci z Karaibów". Galeria...

Apel "Powitanie wiosny" - Galeria....

Po kilkumiesięcznym okresie szarości, zimna i śniegu przyszedł czas by powitać Wiosnę. Uczniowie klasy Vc pod kierunkiem wychowawcy mgr Moniki Biernat oraz nauczyciela muzyki mgr Małgorzaty Mrózek w montażu słowno- muzycznym pt."Wiosny w tym roku nie będzie" próbowali zaprosić Wiosnę do nas. Zadanie było trudne, gdyż Wiosna zobaczywszy jak zaśmiecona, zadymiona, zabrudzona i zatruta jest ziemia zawróciła z drogi i nie zamierzała do nas zawitać. Przepiękny śpiew uczniów, wiersze, prośby oraz magiczne zaklęcia z księgi zaklęć i eliksirów spowodowały, iż Wiosna dała się uprosić i powróciła.

"Przyleciały skowroneczki z radosną nowiną,
zaśpiewały, zawołały ponad oziminą:
Idzie wiosna! Wiosna idzie!
Śniegi w polu giną!

Przyleciały jaskółeczki
Kołem kołujące figlowały, świergotały
Radośnie krzyczące:
Idzie Wiosna! Wiosna idzie!
Prowadzi ją słońce!

Życzymy wszystkim wiele słońca, radości i uśmiechu na twarzy !!!!!


Dzień otwarty szkoły

Szkoła to nie tylko
cztery ściany ławki, kreda i tablica.
Szkoła to tajemnicza skrzynia,
w której znajdują się skarby wiedzy

Każdy z zaproszonych gości, który tego dnia przekroczył progi naszej szkoły mógł przekonać o słuszności tego motta . Tego dnia wieczór w szkole był wesoły i kolorowy . Korytarze szkolne zapełniły się wystawami prac, dyplomów i osiągnięć uczniów. Zaś w sali gimnastycznej na gości oczekiwał pan dyrektor, który zapoznał rodziców z ofertą szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny. Rodzice i dzieci mogli posłuchać kolędy w języku angielskim wykonaną przez uczniów klasy zerowej. Uczniowie klas III przedstawili pełne humoru i satyry jasełka , które nawiązywały do życia szkolnego. Swe umiejętności zaprezentował działający od lat zespół Mali Bochnianie. Podobały się zajęcia gimnastyki korekcyjnej i judo. Gromkimi oklaskami nagrodzono nasze dziewczęta - cheerleaderki.

Po zakończonej części artystycznej goście oglądali prezentacje multimedialną dotyczącą najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Natomiast ich dzieci wraz z baśniowymi postaciami wyruszyły w barwnym korowodzie na zwiedzanie szkoły Mali goście obejrzeli : sale lekcyjne, bibliotekę świetlicę, salę audiowizualną i pracownię informatyczną.

Sądzimy, że rodzice wiele dowiedzieli się o naszej szkole i mile spędzili czas ze swoimi pociechami. Mamy nadzieję , że nasi mali goście pojawią się w naszej szkole we wrześniu.Galeria.......


VIII Konkurs Poetycko-Plastyczny

10 marca 2010 r. w Wał-Rudzie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Konkursu Poetycko-Plastycznego zorganizowanego pod hasłem "Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem". Organizatorami było Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie i Szkoła Podstawowa im. Błogosławionej Karoliny w Wał-Rudzie. Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w kategorii prace poetyckie szkoły podstawowe klasy IV-VI : Jakub Mizera otrzymał III miejsce, Zuzanna Zaniewska została wyróżniona.

Program edukacyjny "Lepsza szkoła"

W tym roku szkolnym po raz drugi przystąpiliśmy do programu edukacyjnego "Lepsza szkoła" organizowanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.Gratulujemy uczniom wysokiej średniej i życzymy powodzenia w dwóch kolejnych sesjach. Oto wyniki drugiej sesji -
raport klasa 6c, raport klasa 6b.

ŚWIĘTO PATRONA W NASZEJ SZKOLE


" Niech o mnie w miastach, w pałacach wspomną ,
Na wsi ja sławę chcę budować skromną;
Niechaj przy ucztach , niechaj śpiewki moje
I rozkochane śpiewają dziewoje .
A kiedy ziemi opuszczę mieszkanie
Tam za ołtarzem , na kościółka sianie,
Moją lutnie powieście młodzieńce.
Będzie po strunach z wiatrem szeleściła,
Dzieci się bawiąc jej brzęki usłyszą."
Kazimierz Brodziński

8 marca 2010 r. uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły- Kazimierza Brodzińskiego. W tym szczególnym dniu uczciliśmy kolejną rocznicę urodzin wybitnego romantyka. Montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VI przybliżył zgromadzonym sylwetkę i dokonania Patrona. Przytaczając fragmenty Jego bogatej spuścizny literackiej uczniowie zwrócili uwagę na to , iż mimo trudnego życia nigdy się nie poddał , potrafił walczyći osiągnął sukces i właśnie do osiągania celów , pomimo napotykanych trudności powinniśmy dążyć każdego dnia, a wzorem dla nas w tym postępowaniu winien być właśnie Nasz Patron- Kazimierz Brodziński. Nie zapomniano również o Paniach, które w tym dniu obchodziły swoje święto. "Szczęścia, uśmiechu , dużo radości , s pełnienia wszystkich najskrytszych marzeń oraz samych przyjemnych w życiu zdarzeń…"-tego i wiele innych ciepłych słów życzył Paniom w imieniu całej męskiej społeczności szkolnej - Pan Dyrektor . Galeria....


MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Drugi etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego już za nami. Z radością informujemy, że finalistami konkursu zostali JAKUB KOKOSZKA uczeń klasy 6b oraz GABRIELA ROGOWSKA uczennica klasy 6c. Przed nimi ciężka praca ponieważ 23 kwietnia spróbują swoich sił w Krakowie podczas 3 etapu konkursu . Życzymy powodzenia mgr Edyta Szpisak.


Narty w Laskowej

Korzystając z uroków zimy, zorganizowaliśmy wyjazd na narty do Laskowej. Uczniowie pod opieką nauczycieli doskonalili swoje narciarskie umiejętności. Pobyt na górze Kamionna był również świetną okazją by zaczerpnąć świeżego powietrza i ogrzać się ciepłymi promieniami słonecznymi. Jak dobrą zabawą był wyjazd świadczą zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Rocznica mordu popełnionego na generale Fieldorfie

Obchody 57. rocznicy śmierci gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa były okazją do oddania hołdu człowiekowi o niezłomnych zasadach moralnych, dzisiaj patronowi Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Dowódca Kedywu i założyciel kadrowego odłamu Armii Krajowej "Niepodległość" o kryptonimie "Nie", dał się poznać jako człowiek honoru o niebywałym harcie ducha.Więcej.....


Galeria....


Zabawy ruchowe w kopalni.

24 lutego 2010 r. dzieci z klasy 2 c i 1 d wybrały się z wych. J. Mętel , R. Bigą i M. Biernat do bocheńskiej kopalni soli. W czasie 3 godzinnego pobytu w komorze Ważyn dzieci wesoło spędziły czas uczestnicząc w zabawach i grach zespołowych. Uczniowie klasy I d realizują obecnie Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Według jego założeń, szkoła powinna wspierać ucznia w rozwijaniu jego indywidualnych zdolności tak, aby umiał wykorzystać je w życiu. Wycieczka do kopalni została zorganizowana w ramach tego projektu. Uczniowie mieli okazję poznać historię kopalni, zwyczaje w niej panujące, a także mogli uczestniczyć w zajęciach ruchowych w nieco innym niż sala gimnastyczna otoczeniu. Najbardziej podobała się dzieciom zabawa w "Rekina" z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz przejazd podziemnym pociągiem. Panujący w kopalni mikroklimat oraz wspaniała atmosfera wyraźnie służyły maluchom. Z wyprawy do kopalni wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone. Galeria......


English Junior Quiz!

12 lutego 2010 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie j.angielskiego dla klas III "English Junior Quiz" zorganizowanym przez PSP1 w Bochni. Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły bocheńskie. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dzieci wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Nasi reprezentanci przygotowywani przez mgr K.Maj-Możdżeń zdobyli II miejsce i wyróżnienie!

I.Lekka -II miejsce (kl.IIIa)
A.Miękina-II miejsce (kl.IIIa)
M.Żaba-wyróżnienie (kl.IIIa)
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!


Zabawa karnawałowa

6 lutego 2010 r. (sobota) w godzinach dopołudniowych na sali gimnastycznej odbył się "Bal karnawałowy" dla uczniów oddziału przedszkolnego oraz klas I-III. Bal poprowadzili przedstawiciele Studia Teatralno-Muzycznego FAMA z Dębicy. Gwiazdka Nastka i Bałwanek Franek zapewnili wszystkim pyszną zabawę i wprowadzili dzieci w swój niezwykły, pełen fantazji świat. Opowiedzieli skąd przyszli oraz jakie mieli przygody. Porywająca muzyka, konkursy, deszcz baniek i wystrzałowe konfetti wywołały u dzieci ogrom radości. Od godziny 14 - 17 uczniowie klas IV-VI bawili się na szkolnej dyskotece. Galeria klasy 4-6......
Galeria klasy 1-3.....


Konkurs "Omnibus SKOK Jaworzno"

14 stycznia 2010 r. w PSP nr 1 odbył się konkurs "Omnibus SKOK Jaworzno". Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i liceum. Pisali test sprawdzający ich wiadomości o banku oraz rozwiązywali zadania z matematyki. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył uczeń naszej szkoły - Norbert Nawrocki. Otrzymał nagrodę rzeczową w postaci wieży firmy Panasonic. Gratulujemy! Uczniowie przygotowali również prace plastyczne, wiersze, piosenki i scenki rodzajowe. Najlepsze zostały nagrodzone przez jury.

"KOLĘDUJE TOBIE MOJE SERCE"

12 Stycznia 2010 roku czworo naszych uczniów: Igor Wójcik, Katarzyna Solak, Izabela Prus oraz Kamila Gajek brało udział w miejskim konkursie kolęd i pastorałek: "KOLĘDUJE TOBIE MOJE SERCE" który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 7 w Bochni. W konkursie brali udział uczniowie bocheńskich szkół i przedszkoli. Reprezentanci naszej szkoły w swoich kategoriach wiekowych zdobyli kolejno następujące miejsca:
Kamila Gajek - I miejsce
Katarzyna Solak - II miejsce
Izabela Prus - IV miejsce
Igor Wójcik - V miejsce.
Katarzyna Solak i Kamila Gajek z racji zajęcia wysokich miejsc zostały także zaproszone do Powiatowego etapu konkursu kolęd i Pastorałek, który odbył się 27 stycznia w Nowym Wiśniczu i tam Katarzyna Solak otrzymała wyróżnienie, a Kamila Gajek wystąpiła jako gość specjalny konkursu. Galeria....


KRAKOWSKA MATEMATYKA

W dniu 19 listopada 2009 roku odbył się szkolny etap konkursu KRAKOWSKA MATEMATYKA . Udział wzięło 12 uczniów z klas czwartych, 9 z klas piątych i 12 z klas szóstych. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:
- Piotr Żelichowski z klasy 4b;
- Andrzej Górecki z klasy 5a;
- Norbert Nawrocki z klasy 6a.
Etap międzyszkolny odbędzie się 12 marca 2010 roku w Krakowie.


Szkolne koło PCK

Szkolne koło PCK organizuje akcje wspierające działalność statutową stowarzyszenia: konkursy plastyczne, literackie, inscenizacje, prelekcje, kwesty na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, promuje zdrowy tryb życia oraz wiele innych działań mających na celu zaszczepienie w młodzieży humanitarnych idei oraz pracy na rzecz drugiego człowieka, jako wolontariusza w myśl hasła: "człowiek jest tyle wart ile czyni dla drugiego". Wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej kampanii "Wyprawka Dla Żaka", która miała na celu wyrównanie szans edukacyjnych i poziomu życia najbiedniejszych dzieci, poprzez wyposażenie ich w podstawowe przybory szkolne. 10 uczniów w naszej szkole otrzymało rzeczy potrzebne do nauki w szkole. Rozprowadziliśmy odzież używaną. Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym "90 lat PCK"- 5 uczennic zostało uhonorowanych nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta B. Kosturkiewicza, które zostały wręczone w Starostwie Powiatowym 19 XI 2009r. na obchodach 90-lecia PCK. Ten dzień był dla naszej szkoły szczególny, bowiem przygotowani przez nauczycieli mgr B. Pośleńską i mgr K. Zdeb uczniowie przedstawili pantomimę " Historia powstania Czerwonego Krzyża"- przybliżając obecnym postać H. Dunanta, założyciela największej na świecie organizacji humanitarnej Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, a także pierwszego laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Po części artystycznej Józefa Pers Dyrektor Małopolskiego Zarządzania Okręgowego w Krakowie uhonorowała medalami instytucje i osoby, które pomagały i współpracowały przez długie lata z Zarządem Rejonowym PCK w Bochni min. Medal "90-lecia PCK"- otrzymała opiekun Szkolnego Koła PCK Bożena Pośleńska. Na uroczystości tej, dyrektor naszej szkoły mgr Z. Solak otrzymał podziękowanie za krzewienie idei czerwonokrzyskich w swojej placówce oraz książkę autorstwa prof. Andrzeja Mankowicza "W służbie bliźniemu"- wydawanej z okazji jubileuszu 90-lecia PCK. Podziękowanie otrzymała także Katarzyna Zdeb za wspieranie pracy Szkolnego Koła PCK. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka "Darów". Zebrane produkty spożywcze pozwoliły przygotować 10 paczek dla uczniów najbardziej potrzebujących. Akcję "KILO" zawsze bardzo wspiera p. dyrektor M. Gawęda. Galeria.......


Wojewódzki etap Konkursu Matematycznego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI c - Gabriela Rogowska, pracująca pod kierunkiem mgr Grażyny Rzepki, została finalistką wojewódzkiego etapu Konkursu Matematycznego, który odbędzie się w dniu 25 lutego 2010 roku w Krakowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


KONKURS PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ

Drugi Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej już za nami. Przyniósł on nam wiele niezapomnianych wrażeń. Uczniowie, którzy wystąpili w tym roku byli wspaniale przygotowani, prezentowali bardzo wysoki poziom. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wielu młodych artystów. Jury miało więc trudny wybór. Więcej........


BOŻE NARODZENIE 2009

"W Noc Bożego Narodzenia do drzwi świata zapukało Dziecko, dar Ojca, który jest Miłością"

Tradycyjnie jak co roku dnia 21 XII wspólnota naszej szkoły spotkała się przy wigilijnym stole, aby kontemplować Tajemnice Narodzenia Pańskiego i łamiąc się opłatkiem składać wzajemnie życzenia.

"Niech nasze życie stanie się znakiem Jego obecności, odblaskiem chwały, którą ponad 2000 lat temu zwiastowali Światu Aniołowie"


KOLĘDNICY MISYJNI 2009-12-29 "E BATA AKETE - NI KWE CHROŃMY ŻYCIE WSZYSTKICH DZIECI"

Radość chrześcijańska jeśli jest prawdziwa, staje się darem dla drugich. O tym przypominają kolędnicy misyjni w odwiedzanych rodzinach. W dniu 27 XII 2009 roku 64 uczniów klas V i VI stało się głosicielami Radosnej Nowiny, a zebrane przez nich ofiary wsparły kilka projektów zgłoszonych przez misjonarzy z Konga, Brazylii, Zambii i Pakistanu. W tegoroczne kolędowanie zaangażowały się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice pomagając przygotować kolędnicze stroje, za co składam serdeczne podziękowanie.

Agnieszka Kołacz


WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU BIBLIJNEGO

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Jadwiga Filipek z klasy V B , jako jedyna z Bochni została finalistką etapu wojewódzkiego Konkursu Biblijnego, który odbędzie się 15 lutego 2010 roku w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


"Każde dziecko jest zdolne"

- taka była koncepcja projektu realizowanego w klasie IIc w okresie od września do grudnia 2009r. Projekt nosił tytuł: "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Według jego założeń, szkoła powinna wspierać ucznia w rozwijaniu jego indywidualnych zdolności tak, aby umiał wykorzystać je w życiu. Głównym celem projektu było wdrożenie elastycznego modelu edukacji dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wychowawca J. Mętel wraz z uczniami klasy IIc zrealizowali 50 godzin pozalekcyjnych. W ramach tego projektu dzieci uczestniczyły w 3 wycieczkach (do Borku, Zatoru i Krakowa). W czasie zajęć przedsięwzięcia uczniowie wspólnie spędzali czas, organizowali zabawy na świeżym powietrzu, grali w różne gry. Często zajęcia te były pełne ich spontanicznych pomysłów. Podsumowaniem zajęć była inscenizacja pt. "Odwaga w życiu pomaga", która odbyła się 16 grudnia 2009r. Uczniowie przedstawili scenkę dla swoich rodziców, dyrekcji szkoły, a także kolegów i koleżanek z klas "0", I i II. Galeria.....


"The magic of Christmas never ends and its greatest of gifts are family, friends and special atmosphere…"

Magia i czar Świąt Bożego Narodzenia zawsze napełnia nasze serca radością, miłością i roztacza niezwykłą atmosferę, którą czujemy wszyscy wokół. W tym niezwykłym okresie przedświątecznym uczniowie klas I-III przygotowali przepiękne kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim na szkolny konkurs plastyczno-językowy.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się:
I miejsce J.Rzymek-kl.IIc
II miejsce A.Kępa- kl.IIa
III miejsce E.Grotkowska-kl.Id
IV miejsce K.Piszczek-kl.Ic
J.Kociołek-kl.Ia
K.Solak-kl.Ib
H.Mroczkowski-kl.Ib
G.Leśniowska-kl.Ic
A.Możdżeń-kl.IIc
J.Mocia-kl.IIc
I.Lekka- kl.IIIa
P.leszar kl.IIIb


Zostań Świętym Mikołajem 2009

Obdarowywanie prezentami dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Bochni stało się naszą szkolną tradycją. Każdego roku zbieramy maskotki, książeczki, przybory szkolne, gry i słodycze dla koleżanek i kolegów . Tegoroczna akcja Zostań Świętym Mikołajem trwała od 23 do 27 listopada, przeprowadzili ją uczniowie klasy Vc, zaś koordynatorami były panie Anna Bogacz i Teresa Zaniewska.


Mikołajki w Zatorze

"Pewnego razu Święty Mikołaj w trakcie kolejnej podróży po świecie, zawitał do niewielkiego miasteczka w południowej Polsce. Jako doświadczony poszukiwacz wyczuł już z daleka, iż to miejsce posiada magiczną moc sprawiania ludziom samych miłych niespodzianek oraz dostrzegł, że w błękitnej toni rozległych stawów znajdzie mnóstwo pysznych karpi - jakże niezbędnych na świątecznym stole. W ten oto sposób Święty Mikołaj znalazł się w Zatorze, w którym upatrzył sobie na założenie głównej bazy piękny park ze wspaniałymi okazami wiekowych drzew."

Przekonali się o tym uczniowie klas Id i IIc, którzy 2 grudnia 2009r. odwiedzili Park Świętego Mikołaja w Zatorze. Czekało ich tam wiele niezwykłych atrakcji, np.: wędrówka zaczarowaną ścieżką wśród bohaterów różnych bajek, spotkanie ze Świętym Mikołajem, odwiedziny w zagrodzie prawdziwych reniferów - Rudolfa i Komety oraz oglądanie bożonarodzeniowej, żywej szopki ze stajenką. Atrakcją były również zajęcia z Elfami, w czasie których dzieci własnoręcznie malowały bańki. Tę niezwykła wyprawę zorganizowały panie: R. Biga, J. Mętel, K. Zdeb i A. Bogacz. Galeria....


Niedługo święta…

25 listopada 2009r. uczniowie klasy IIc wraz z nauczycielkami J. Mętel i K. Zdeb odwiedzili Zakład Produkcji Ozdób Choinkowych w Krakowie. Dzieci miały okazję zobaczyć wszystkie etapy produkcji, począwszy od ręcznego formowania szkła, aż po malowanie i konfekcjonowanie bombek. Pracownicy zakładu wyjaśniali poszczególne etapy produkcji i technologii oraz zaprezentowali setki przepięknych wzorów baniek w firmowym sklepiku. Wyjątkową atrakcją wycieczki było własnoręczne malowanie przez dzieci bombek pod kierunkiem wykwalifikowanych dekoratorek. Wymalowanymi bombkami dzieci ozdobią własne choinki. Wycieczka wprowadziła wszystkich w nastrój przygotowań świątecznych. Galeria....

Zebrania z rodzicami

23 listopada 2009 r. klasy 0-III godzina 17.00
24 listopada 2009 r. klasy IV-VI godzina 17.00


REFERTAT WYGŁOSZONY DO RODZICÓW
"WYCHOWANIE" PRZEZ MEDIA91 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada 2009 r. w przeddzień 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez ucZniów klasy VI A, pod kierunkiem mgr Ewy Polek, mgr Bożeny Tyrki i mgr Małgorzaty Mrózek. W montażu poetycko-muzycznym przedstawiona została długa, bo trwająca aż 123 lata walka o własne państwo, wolne i suwerenne. Młodzież mówiła nie tylko o tym, co zanotowano na kartach podręczników do nauki historii, ale także o współczesnym pojmowaniu patriotyzmu i obywatelskich obowiązków. Nazajutrz delegacja naszej szkoły wzięła udział we Mszy św. odprawionej w intencji ojczyzny w bocheńskiej bazylice oraz złożyła wiązankę kwiatów u stóp monumentu upamiętniającego tych, którzy walczyli i oddali życie za Niepodległą... Galeria......


Program edukacyjny "Lepsza szkoła"

W tym roku szkolnym po raz drugi przystąpiliśmy do programu edukacyjnego "Lepsza szkoła" organizowanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.Gratulujemy uczniom wysokiej średniej i życzymy powodzenia w dwóch kolejnych sesjach. Oto wyniki pierwszej sesji -
raport klasa 6c, raport klasa 6b.


Konkurs Matematyczny

22 października 2009 r. w naszej szkole odbył się I Konkurs Matematyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty.Spośród 22 uczestników uczennica Gabriela Rogowska przeszła do etapu rejonowego zdobywając maksymalną ilość punktów.Gratulujemy i zyczymy powodzenia.


ADOPCJA SERCA

W roku szkolnym 2009/10 klasy V i VI naszej szkoły pod opieką mgr Agnieszki Kołacz włączyły się w Misyjną Adopcję Serca, polegającą na życzliwym przyjęciu boliwijskiego dziecka, objęciu go codzienną modlitwą, oraz pokryciu kosztów jego utrzymania i wykształcenia. Uczniowie podjęli się adopcji 7 letniego Mojżesza Cisneroz Gutierrez. Uczniowie podjęli się adopcji 7 letniego Mojżesza Cisneroz Gutierrezz Boliwii, stając się dla Niego rodziną adopcyjną.
Chłopiec jest sierotą, nad którym opiekę sprawuje babcia i starsze rodzeństwo. Mieszka w okolicach Santa Cruz Montero w bardzo ubogim domku z gliny, w którym często brakuje pieniędzy na żywność. Rodzina niestety nie okazuje chłopcu zbyt dużo miłości i zainteresowania. Aby mógł się uczyć, usamodzielnić, a w przyszłości zdobyć zawód potrzebuje wsparcia i pomocy.
Dzięki wrażliwości naszych uczniów, codziennej modlitwie i drobnym wyrzeczeniom ( 1 zł miesięcznie), umożliwimy skromne utrzymanie i możliwość kształcenia Mojżesza w szkole podstawowej.
Dla nas 1 zł to nic, lecz dla dzieci z krajów misyjnych to szansa na przeżycie i przepustka do lepszego świata!


KATECHEZA POKAZOWA

20 października 2009 r. w ramach organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie "Dni katechetycznych" odbyła się w naszej szkole lekcja ćwiczeniowa dla 30 księży i katechetów świeckich z Dekanatu Bochnia - Wschód.
Katechezę, której tematem było: "Powołanie kapłańskie - dar i tajemnica" , w związku z obchodzonym w Kościele Rokiem Kapłańskim przygotowała i przeprowadziła w klasie VI c Pani mgr Agnieszka Kołacz.
Katecheza pod względem metodycznym i merytorycznym została oceniona przez wizytatora diecezjalnego Ks. dr Bogusława Połecia i wizytatora dekanalnego Ks. Prałata Józefa Piecha jako wzorowa.


ETAP SZKOLNY MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

19 października 2009 roku odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Biblijnego, zorganizowany przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie i Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów klas IV, V i VI , którzy wykazali się wszechstronną znajomością przypowieści Jezusowych z Ewangelii synoptycznych. Czworo z nich przystąpi do etapu rejonowego w dniu 07.12.2009 roku są to :


Jadwiga Filipek - klasa V b

Gabriela Bielecka - klasa IV b

Katarzyna Koszmider - klasa VI b

Norbert Nawrocki -klasa VI a


Gratulujemy awansu do etapu rejonowego! Życzymy powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach i wykorzystania zdobytej wiedzy w codziennym życiu.


25 ROCZNICA ŚMIERCI KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

19 października 2009 r.minęła 25 rocznica śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji uczniowie klasy VIc, Vc i VIa pod opieką pani Małgorzaty Mrózek i pani Agnieszki Cholewy Bajdy przygotowali i zaprezentowali w Bazylice Świętego Mikołaja montaż słowno-muzyczny.
W swym wystąpieniu młodzież przypomniała zgromadzonym licznie w kościele wiernym ostatnie chwile z życia Ks. Jerzego, Jego osobiste wspomnienia z czasów gdy był kapelanem "Solidarności", a także tragiczne wydarzenia związane ze śmiercią. Wszystko to przeplatane było piosenkami popularnymi szczególnie w okresie stanu wojennego takimi jak: "Ojczyzno ma", czy "Mury".
Podczas tego spotkania modlono się także o rychłą beatyfikację Ks. Jerzego, a na koniec uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze pod krzyżem przed Bazyliką, na którym umieszczony jest portret Ks. Jerzego.
W przygotowaniu i zaprezentowaniu programu brali udział uczniowie: Adrianna Jaglarz, Maciej Kozieja, Magdalena Żelichowska, Barbara Sokołowska, Monika Fischer, Sonia Karnas, Monika Gąsiorek, Magdalena Prokopowicz, Oliwia Kijak, Jakub Mizera, Gabriela Rogowska. Galeria.....


IX DZIEŃ PAPIESKI

Jak co roku w dniu 16 października uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Sługi Bożego Jana Pawła II , uczestnicząc w okolicznościowym apelu, przygotowanym przez uczniów klasy VI c pod kierunkiem Pani Agnieszki Kołacz i Małgorzaty Mrózek. Tegoroczny IX już Dzień Papieski przybliżył nam postać Jana Pawła II w kontekście nauki o wolności, gdyż jego hasło brzmiało "Jan Paweł II - Papież Wolności". Jan Paweł II dał nam przykład życia w wolności zarówno przez swoje nauczanie, jak i przez własną życiową postawę, która każdemu z nas powinna dodać sił do walki o wolność i życia w prawdziwej wolności .


Uroczystości związane ze Ślubowaniem Pierwszoklasistów.

14 października 2009 r. odbyły się uroczystości związane ze Ślubowaniem Pierwszoklasistów. Uczniowie klas I z wielkim przejęciem złożyli przysięgę oraz zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Na uroczystość licznie przybyli : Burmistrz m. Bochni - pan Bogdan Kosturkiewicz, Dyrektor MZE - pani Dorota Maliszczak, delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły w Kežmarku , dyrekcja szkoły, nauczyciele, trójki klasowe oraz rodzice. W swym krótkim przemówieniu pan Burmistrz życzył wszystkim pierwszakom dobrych wyników w nauce oraz czerpania przyjemności w zdobywaniu wiedzy. Po zakończeniu apelu nowo zaprzysiężeni uczniowie udali się do swoich klas, gdzie czekała na nich niespodzianka przygotowana przez rodziców. Galeria...


Udział w przedstawieniu Teatru Współczesnego z Krakowa.

13 października 2009 r. młodsi uczniowie mogli kolejny raz oglądać w bocheńskim Oratorium przedstawienie Teatru Współczesnego z Krakowa. Tym razem była to jedna z najciekawszych baśni Tysiąca i Jednej Nocy "Ali Baba i Czterdziestu Rozbójników". Uwagę młodych widzów przyciągnęła ciekawa scenografia, zaskakujące projekcje video, kostiumy i rekwizyty, a historia dwóch braci przypomniała dzieciom odwieczną walkę dobra ze złem. Dynamiczna akcja spektaklu na pewno nie pozwoliła się nikomu nudzić, a morał z niego płynący był dla dzieci zrozumiały. Już najmłodszy uczeń wie, że największym skarbem człowieka jest przyjaźń i miłość.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

" … Z RĄK DO RĄK PODAJEMY SKROMNEJ MĄDROŚCI DAR ZWYCZAJNY…"

Czesław Miłosz

13 października 2009 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyła się uroczysta akademia okazji Dnia Edukacji Narodowej . Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uczczenia daty powołania do życia w roku 1773 Komisji Edukacji Narodowej.
Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie z Samorządu Szkolnego. Mieliśmy okazję zobaczyć zabawny program , w którym scenki z życia szkoły przeplatały się z piosenkami. Występ spodobał się wszystkim i został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie montażu uczniowie wręczyli nauczycielom róże oraz podziękowali za trud i pełną poświęcenia pracę. Następnie Dyrektor mgr Z. Solak podziękował wszystkim uczniom i pracownikom za trwającą ponad rok współpracę, wręczył okolicznościowe dyplomy i nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Galeria......


Uczniowie wybrani do pracy w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2009/2010

1. Jaglarz Adrianna Vc
2. Klasińska Klaudia Vc
3. Koszmider Katarzyna VIb
4. Loryś Kamil IVb
5. Rogowska Gabriela VIc
6. Sokołowska Barbara VIa
7. Truś Maksymilian Vc
8. Walas Natalia IVb


Tygodniowy odpust

W dniach od 4 do 11 października 2009 roku przeżywaliśmy tygodniowy odpust połączony z jubileuszem 75-lecia koronacji Cudownego Obrazu Pani Bocheńskiej. Centralnym punktem uroczystości jubileuszowych była w dniu 7 października procesja różańcowa z miejsca koronacji w Kolanowie na Plac Sanktuaryjny oraz uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego. Wśród tysięcy wiernych z Bochni i okolic byli także nauczyciele i uczniowie wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły.


Trzeci Piknik Rodzinny zorganizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni.

"Kultura ludzka powstaje i rozwija się w zabawie i jako zabawa ..."

Johan Huizing

8 października 2009 r. klasa 5 c z opiekunami wzięła udział w Trzecim Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Bochni. Piknik odbył się w Centrum Aktywnego Wypoczynku"Balaton" w Borku, obejmował przegląd twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, programy wokalno- teatralne, konkursy plastyczne, zabawę taneczną. Spotkanie z wychowankami OSW w Bochni oraz uczestnikami WTZ w Proszówkach przy grillu, podczas wspólnej zabawy dostarczyło niezapomnianych wrażeń, byli wspaniali- jako artyści, tancerze, partnerzy w zabawach, słuchacze i rozmówcy. Serdeczne słowa podziękowania składamy dyrektorowi OSW w Bochni pani mgr Teresie Jaszczyńskiej i panu mgr Jerzemu Turkowi za zaproszenie na tak wspaniałą imprezę, pilotowanie naszego pobytu w Borku oraz przyszłoroczne zaproszenie. Chętnie skorzystamy- będziemy na pewno!

Klasa 5 c z wychowawcą.


70 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego


Współpraca z Komendą Powiatową Policji w Bochni

W ramach długofalowej pracy profilaktyczno- wychowawczej nasza szkoła utrzymuje stałą współpracę z Komendą Powiatową Policji w Bochni . W ramach tej współpracy zorganizowano spotkanie edukacyjne uczniów klas pierwszych z policjantem ruchu drogowego, dotyczące zasad poruszania się po drogach oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie to miało na celu :
- Wyrobienie nawyku kulturalnego oraz bezpiecznego zachowania się na drodze,
- Wpojenie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz sposobów unikania zagrożeń drogowych.


70 rocznicę wkroczenia armii sowieckiej do Polski

17 września 2009 r. o godzinie 16.30 przy pomniku generała Leopolda Okulickiego odbyła się uroczystość upamiętniającą napaść sowiecką na Polskę. Członkowie Samorządu Szkolnego wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły wzięli udział w obchodach. Przedstawiciele władz wygłosili okolicznościowe przemówienia po czym nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem generała Okulickiego.

15 września 2009 r. wycieczka pierwszoklasistów do Chronowa.

W ciepły, wrześniowy dzień klasy I b i I d wraz ze swoimi wychowawcami M. Cerazy, R. Bigą i K. Zdeb wybrały się na ognisko do gospodarstwa agroturystycznego w Chronowie. Pogoda sprzyjała rekreacji na świeżym powietrzu. Dzieci zaprzyjaźniły się ze zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie. Rodzina kóz, chętnie pozowała do wspólnych zdjęć. Pierwszaki z obu klas chętnie integrowały się ze sobą podczas wspólnych zajęć na placu zabaw. Huśtawki , karuzele , drabinki i tory przeszkód były pełne hałaśliwych i radosnych dzieci. Największą popularnością cieszył się zjazd na "amerykańskiej kolejce", do której stale ustawiał się długi "ogonek" chętnych. Nieco później wszyscy ze smakiem zjedli kiełbasę z grilla, aby mieć siłę do dalszych zabaw. Odbyły się także zawody w przeciąganiu liny i chodzeniu na deskach. Zadowolone i zintegrowane ze sobą pierwszaki wróciły do Bochni. Mamy nadzieję, że kolejne wycieczki będą równie udane .
Galeria....


Lwów 2009

14 - 20 września 2009 r. uczniowie klas szóstych pod opieką pedagoga szkolnego mgr Teresy Zaniewskiej oraz kierowniczki szkolnej świetlicy mgr Marii Nowak wyjechali na Kresy. Celem podróży było nawiązanie współpracy z rówieśnikami z Polskiej Szkoły Nr 24 im. Marii Konopnickiej w Lwowie oraz poszukiwanie śladów polskości na terenie Lwowa i zachodniej Ukrainy. Trwająca siedem dni wyprawa obfitowała w wiele ważnych wydarzeń. Przede wszystkim zwiedziliśmy Lwów z jego zabytkami i Operą. Pobyt na Cmentarzu Łyczakowskim i Cmentarzu Orląt był prawdziwą lekcją patriotyzmu i historii. Dotarliśmy do Krzemieńca, jednej z najstarszych miejscowości na Wołyniu. Byliśmy w Dworku Januszewskich, w którym na świat przyszedł Juliusz Słowacki, odwiedziliśmy słynne Liceum Krzemienieckie, wspięliśmy się wreszcie na Górę Bony z Ruminami zamku. Na trasie naszej wędrówki znalazł się Poczajów ze słynną ławrą - obiektem kultu prawosławnego. Jej zwiedzanie pozostanie w pamięci dziewcząt , które przed wejściem do świątyni musiały założyć chusty i przywdziać spódnice. Zobaczyliśmy Żółkiew założona przez hetmana koronnego Stefana Żółkiewskiego, a także ulubiony pałac - ulubioną rezydencję króla Jana III Sobieskiego. Dotarliśmy do Pałacu Koniecpolskich w Podhorcach, w którym nagrywane były sceny do "Potopu" reżyserowanego przez pana Jerzego Hoffmana, a który wzniesiony został "dla uciech i smacznego odpoczynku po wojskowych trudach". Chwile spędzone wspólnie z polskimi rówieśnikami oraz wędrówki w poszukiwaniu śladów polskości na Ukrainie były i pozostaną niezapomnianą lekcją historii potwierdzającą potęgę Rzeczpospolitej.


Ognisko klasowe w Borku

10 września 2009 r. uczniowie klasy 2c wraz z Paniami J.Mętel i K.Zdeb brali udział w ognisku klasowym w Borku, rozpoczynając w ten sposób nowy rok szkolny. Był piękny i słoneczny dzień - pogoda dopisywała, humory i dobry nastrój także. Dzieci obejrzały egzotyczne zwierzęta w mini zoo oraz zobaczyły konie i kucyki. Większość czasu spędziły na wesołych zabawach w drewnianych zamkach pełnych labiryntów. Ciekawym pomysłom nie było końca. Niektórzy np ruszyli w poszukiwaniu zwierząt i roślin łąkowych i stawowych. Mieli okazję zobaczyć m.in. małe żabki, motyle, pałki wodne itp. Na koniec każdy zjadł pyszną kiełbaskę i w doskonałych humorach, z zapałem do całorocznej pracy wszyscy wrócili do Bochni. Zapraszam go galerii.....

Zebrania z rodzicami

7 września 2009 r. klasy 0-III godzina 17.00
8 września 2009 r. klasy IV-VI godzina 17.00


1 września 2009r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

Klasy IV-VI godzina 9.00
Klasy 0-III godzina 10.00
Msza św. Bazylika - 2 września 2009 r.godzina 10.30

Inauguracja roku szkolnego 2009/2010 rozpoczęła się od wysłuchania i odśpiewania Hymnu narodowego. Następnie pan Dyrektor Zbigniew Solak, serdecznie powitał wszystkich znajdujących się na sali gimnastycznej i odczytał list Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall. Pan Dyrektor w ciepłych słowach zwrócił się również do dzieci, by z pełnym zapałem i ochotą rozpoczęły współpracę ze swymi nauczycielami w pełni wykorzystując okres najbliższych 10 miesięcy do poszerzenia swojej wiedzy. Wielu sukcesów w bieżącym roku Życzył również całej kadrze pedagogicznej. W dalszej części uroczystości uczniowie klas Va i Vb w krótkiej lekcji historii przypomnieli wszystkim o 70 rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej. Później dzieci przypomniały o minionych wakacjach i za pomocą wierszy powitały uczniów rozpoczynających naukę, a także uczniów klasy "0".Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwała pani Małgorzata Mrózek, a uczniowie wystąpili pod opieką pani Marty Bożek i pana Pawła Stokłosy.Galeria.....