Wydarzenia archiwum rok szkolny 2010/2011


Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 - galeria...

Nasi laureaci.

Dwoje uczniów klasy VI B odniosło wielki sukces. Po prawie sześciu miesiącach wytężonej pracy i uzyskaniu odpowiedniej punktacji w czasie wszystkich eliminacji (szkolnych, rejonowych i wojewódzkich) Jadwiga Filipek została laureatką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Jego uroczyste zakończenie odbyło się w Krakowie, w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Nowodworskiego.Więcej...

Relacja z Festiwalu Projektów w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

17 czerwca 2011 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie braliśmy udział w ogólnopolskich targach TIK-owych projektów, w czasie których odbyła się prezentacja najciekawszych prac projektów realizowanych przez nauczycieli i uczniów w ramach programu "Szkoła z Klasą 2.0". Więcej...

Zajęcia plastyczne w muzeum - galeria...

7 czerwca 2011 r. wybraliśmy się do muzeum w Bochni. Rozmawialiśmy tam o plastyce. Na tej lekcji dowiedzieliśmy się np., że można malować na różnym podłożu, np. na płótnie, ścianie, szkle, papierze… Dowiedzieliśmy się także, że nazwa miesiąca czerwiec oraz koloru czerwonego pochodzi od małych robaczków o nazwie czerwce. A po rozmowach o farbach, pędzlach, itp. pobawiliśmy się w kopiowanie portretów. To była najlepsza lekcja w muzeum jaką mieliśmy do tej pory.

Paulina Malaca, kl. IIIc

Dzień Dziecka-Dnia Sportu - galeria...

"W zdrowym ciele, zdrowy duch!" Zgodnie z tą maksymą w naszej szkole 1 czerwca uczczono Dzień Dziecka, który nosił miano Dnia Sportu. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 800 uroczystym apelem, na którym zaprezentowano tegoroczne osiągnięcia sportowe. Był on przygotowany przez uczniów klas IV- VI pod kierunkiem nauczycieli wychowania- fizycznego. Uczniowie otrzymali dyplomy, natomiast absolwenci, którzy w ciągu sześciu lat godnie reprezentowali szkołę w różnych przedsięwzięciach sportowych zostali dodatkowo nagrodzeni medalem. Następnie uczniowie klas V i VI uczestniczyli w rozgrywkach międzyklasowych, natomiast czwartoklasiści przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III swoje święto zainaugurowały o godz. 1100. W tej grupie wiekowej spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przygotowanego przez uczniów kółka teatralnego. Trzecioklasiści w sposób ciekawy i humorystyczny pokazali swoim kolegom i koleżankom, przenosząc ich w świat bohaterów różnych bajek, iż znajomości zawarte przez Internet nie zawsze są dobre, a poznane osoby nie koniecznie są tymi , za które się podają. Widowisko to spotkało się z wielkim aplauzem , nie tylko wśród uczniów, ale również nauczycieli.

Na koniec pani higienistka opowiedziała dzieciom o zasadach zdrowego żywienia, zaznaczając, iż aktywność ruchowa jest nieodłącznym atrybutem życia człowieka.

Po takiej zachęcie dzieci wraz z wychowawcami udały się na boisko szkolne, gdzie brały udział w grach i zabawach sportowych. Ponieważ pogoda dopisała , uśmiech nie znikał z twarzy dzieci, co było dowodem na świetną zabawę.

Test Oxford Plus - WYNIKI !!!

Znamy już wyniki międzynarodowego konkursu z języka angielskiego TEST OXFORD PLUS, który odbył się 20. kwietnia 2011 r. w szkołach całej Polski. Uczniowie pisali test leksykalny i gramatyczny. Mogli zdobyć maksymalnie 100 pkt. Oto nasi laureaci:
- Adrianna Jaglarz 6c - laureat II stopnia;
- Jadwiga Filipek 6b - laureat III stopnia;
- Natalia Nowosińska 6c - laureat III stopnia;
- Patryk Mączko 5c - laureat III stopnia;
- Marta Wnęk 5d - laureat III stopnia;
- Anna Mroczek 6b - laureat V stopnia;
- Julia Poprawa 5b - laureat V stopnia;
- Katarzyna Urbańska 5c - laureat V stopnia.

Wszystkim startującym w konkursie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji w przyszły roku szkolnym. Edyta Szpisak

Wycieczka do Zakladnej Szkoly w Keżmarku -rewizyta młodzieży ze Słowacji w Bochni - galeria...

W dniach 18-19 maja tradycyjnie, jak co roku , grupa czwartoklasistów pod opieką wychowawców i pana dyrektora, udała się do zaprzyjaźnionej szkoły w Keżmarku.

Nasi słowaccy koledzy przygotowali zajmujący i pełen atrakcji program wycieczki. Zwiedziliśmy piękną Jaskinię Beliańską, licealną bibliotekę posiadającą bogate zbiory starodruków i inkunabułów zdobionych prawdziwym złotem. Były także spotkania integracyjne :wspólne zwiedzanie miasta, zabawy i gry na łonie przyrody, mecz hokeja i malarstwo plenerowe na dziedzińcu zamkowym.

Pierwszy dzień pobytu zakończył wieczór wśród murów Keżmarskiego Hradu i przejmującej legendy o Czarnej Damie, która ponoć do dziś krąży po krużgankach i komnatach.

Następnego dnia wyruszyliśmy nad Stribskie Pleso i podziwialiśmy w Muzeum Przyrodniczym górską florę i faunę. Pełni wrażeń wróciliśmy do Bochni.

Tydzień później 25- 26 maja 2011 r. gościliśmy z rewizytą młodzież ze Słowacji.

Uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni , Muzeum im. St. Fischera i najważniejsze zabytki naszego górniczego grodu. Brali udział w pokazie judo, lekcjach plastyki i języka angielskiego. Wycieczkę zakończył pobyt na Krytej Pływalni im. Jana Kota. Wspólne spacery, gry i zabawy zaowocowały nowymi przyjaźniami dzieci , a my nauczyciele mogliśmy wymienić ciekawe doświadczenia zawodowe.

Zielona szkoła we Władysławowie - galeria...

Od 23 maja do 29 maja 2011 r. uczniowie klas III c, II d, III b oraz I b wraz z wychowawcami - J. Mętel, R. Bigą - Szostek, K. Zdeb, A. Bogacz i A. Kierońską przebywali na "zielonej szkole" we Władysławowie. Więcej...

Wycieczka do Borszczowa na Ukrainie - galeria...

W dniach 19 - 24.05.11 r. uczniowie naszej szkoły wraz z panią Dorotą Budzyn udali się na Ukrainę do miejscowości Borszczów. Była to wycieczka w ramach wymiany międzynarodowej, projektu Polsko-Ukraińskiej współpracy szkół "Razem w przyszłość'.

Program przedstawiał się następująco:
- spotkanie w szkołach (Ratusz , Muzeum, Cerkwie);
- zwiedzanie jaskini Kryształowej w Krywczej;
- zwiedzanie Chocimia, Kamieńca Podolskiego;
- Dolina Dniestru, dyskoteka;
- wycieczka do miasta Czerniowce;
- zwiedzanie Lwowa, cmentarz Łyczakowski;

Wycieczka była pełna wrażeń i niezapomnianych widoków. Zapraszamy do galerii.

KRAKOWSKA MATEMATYKA 2010/2011
"Kraków wśród przyjaciół- Miasta Partnerskie" - wyniki.


Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

17 marca 2011 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Miło nam poinformować o wynikach naszych uczniów: Najwięcej punktów bo 121.25 w konkursie uzyskała uczennica klasy 6c Żelichowska Magdalena i otrzymała wyróżnienie, Żelichowski Piotr uczeń klasy 5b uzyskał w konkursie również wyróżnienie z wynikiem 105,00 punktów. Gratulujemy.Wszystkim pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w następnej edycji "Kangura Matematycznego".

Wyniki:
1B;ZELICHOWSKI PIOTR;105,0
1B;SIONKO KRZYSZTOF;78,75
1B;BIELECKA GABRIELA;57,25
1B;POPRAWA JULIA;55,0
1B;GAJEK KACPER;54,75
2B;ZELICHOWSKA MAGDALENA;121,25
2B;LONDO ALEKSANDER;95,0
2B;JELONEK JAKUB;87,5
2B;WNEK GABRIELA;86,25
2B;TRUS MAKSYMILIAN;80,0
2B;KASPEREK ZUZANNA;77,5
2B;NOWOSINSKA NATALIA;75,0
2B;GAJEK KAMILA;60,0
2M;MACKOWSKA JULIA;82,5

CROSSING CULTURES 2011
„Święta i tradycje Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”.

Nauka języka angielskiego to nie tylko nauka słownictwa i gramatyki!To również przybliżanie dzieciom kultury oraz zwyczajów panujących w krajach anglojęzycznych, uczenie otwartości i tolerancji na inne narodowości.

W dniu 9 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – CROSSING CULTURES. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z bocheńskich szkół.

Zwycięzcą konkursu został nasz uczeń Filip Trojan z klasy IIIc! Drugie miejsce zajęła Aleksandra Wyrobek z PSP1 a trzecie Małgorzata Paprota z klasy IIIa.

Wszystkim laureatom gratulujemy!
Kinga Maj-Możdżeń

Akademia 3- Maja - Galeria..

Wiosna w Ogrodzie Botanicznym - galeria...

W dniu 28.04.2011r. klasy III b i c wybrały się na wycieczkę do ogrodu botanicznego w Krakowie.Więcej....

Wielkanocne tradycje...

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbyło się przedstawienie ukazujące wielkanocne obyczaje, często zanikające a nawet dzisiaj juz niespotykane. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas II b i II d pod kierunkiem pań: Małgprzaty Cerazy oraz Renaty Bigi-Szostek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zwyczaje wielkanocne - lekcja w muzeum - galeria...

13 kwietnia 2011 roku całą klasą wraz z naszą Panią udaliśmy się do muzeum. Pani kustosz opowiadała o zwyczajach wielkanocnych. Mówiła o palmach, które sygnalizują wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcona palma ma chronić dom i jego mieszkańców od nieszczęść. Rozmawialiśmy o Triduum Paschalnym.

Dowiedzieliśmy się, że malowanie jajek ma ponad tysiącletnią tradycję. Tradycja malowania jajek na święta wielkanocne związana jest z tym, że jajko symbolizuje nowe życie. Stary jest też zwyczaj święcenia pokarmów. Poświęcone pokarmy spożywa się w czasie uroczystego śniadania w Wielką Niedzielę, dzieli się jajkiem i składa życzenia. Pisanki są główną dekoracją świątecznego stołu. Skorupki z jajek święconych dawniej wysypywano na pola co miało zapewnić urodzaj. Ciasta świąteczne to mazurki i baby wielkanocne.

Dowiedzieliśmy się również, że śmigus dyngus to tak naprawdę dwa zwyczaje. Jeden związany z oblewaniem się wodą a drugi to smaganie (uderzanie) rózgą wierzbową. Każdy chciał być oblany wodą i uderzony rózgą gdyż to zapewniało siłę i zdrowie na cały rok.

Po tak ciekawej lekcji wróciliśmy do szkoły.

Zbigniew Fruga, kl. IIIc

Kolejne sukcesy!

Już dziesiąty raz nasza szkoła była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Genius for English. W dniu 14. kwietnia 2011 roku piętnastu zdolnych uczniów zmagało się z niełatwym testem gramatyczno- leksykalnym. Uczennice naszej szkoły kolejny raz zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności z języka angielskiego: Natalia Nowosińska z klasy 6c oraz Jadwiga Filipek z 6b zajęły równorzędne 2 miejsce w konkursie natomiast Adrianna Jaglarz z klasy 6c zajęła 3 miejsce. Gratulujemy !!! - Galeria...

Edyta Szpisak

Konkurs literacki "Moja biblioteka"

13 kwietnia 2011r. uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu literackiego "Moja biblioteka", połączonym ze spotkaniem z Dorotą Batuszyńską- Srebro, autorką książek dla dzieci. Konkurs zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie, obchodząca 60-lecie powstania. Z rejonu tarnowskiego wpłynęło 67 prac w formie prozy i wiersza. Magda Judkowiak uczennica kl. 6b uzyskała I nagrodę za wiersz pt. "Takie miejsce". Natomiast, uczniowie tej samej klasy Anna Mroczek i Sebastian Nowak otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Wycieczka - Warszawa.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie wycieczki dla uczniów kończących naukę w naszej szkole. W tym roku szóstoklasiści mieli okazję odwiedzić Warszawę.

8 kwietnia o godz. 2 w nocy rozpoczęliśmy wycieczkę, której program zapowiadał się bardzo atrakcyjnie ale też był dość intensywny.

Udało się nam zwiedzić:
- Muzeum Powstania Warszawskiego;
- Kościół p.w. św. Stanisława Kostki i muzeum poświęcone ks. Jerzemu Popiełuszce;
- Łazienki Królewskie;
- siedzibę Sejmu i Senatu przy ul. Wiejskiej;
- Muzeum Fryderyka Chopina;

Na koniec przeszliśmy obok Pałacu Kultury i Nauki i mogliśmy pospacerować po jednej z najbardziej znanych warszawskich galerii handlowych - Złotych Tarasach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - galeria...

Międzyszkolne Dyktando Języka Angielskiego 2011

11 kwietnia 2011 r. w PSP nr 4 w Bochni odbyło się Miedzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego do którego przystąpiło 15 najlepszych, uzdolnionych językowo uczniów wszystkich bocheńskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Adrianna Jaglarz i Natalia Nowosińska z klasy 6c oraz Jadwiga Filipek z klasy 6b. Mamy przyjemność poinformować, że Adrianna Jaglarz zajęła 1 miejsce w konkursie a Natalia Nowosińska uzyskała zaszczytne 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów - Edyta Szpisak.

NA SPORTOWO W KOPALNI…

24 marca 2011 r. dzieci z klasy 3 c i 2 d wybrały się z wych. J. Mętel , R. Bigą-Szostek, M. Biernat i K. Zdeb do bocheńskiej kopalni soli. W czasie 3 godzinnego pobytu w komorze Ważyn dzieci wesoło spędziły czas uczestnicząc w zabawach i grach zespołowych. Uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach ruchowych w nieco innym niż sala gimnastyczna otoczeniu. Najbardziej podobała się dzieciom zabawa w "Rekina" z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz przejazd podziemnym pociągiem. Chłopcy z obydwu klas rozegrali emocjonujący mecz piłki nożnej.Zaangażowanie wszystkich zawodników było ogromne. Panujący w kopalni mikroklimat oraz wspaniała atmosfera wyraźnie służyły dzieciom. Z wyprawy do kopalni wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone.

Konkurs "Jak zapobiegać pożarom".

24 marca 2011 r. w Straży Pożarnej odbył się miejski etap konkursu "Jak zapobiegać pożarom" Uczniowie pisali testy w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Po testach, trzech uczniów z największą liczbą punktów odpowiadało na pytania ustne. Uczniowie naszej szkoły zajęli: II miejsce Łukasz Papuga kl. 5a, III miejsce Julia Poprawa kl. 5b. Uczeń Ł. Papuga zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się 11 kwietnia w PSP nr 5 w Bochni. Życzymy powodzenia.

Turniej o Ruchu Drogowym.

22 marca 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni odbył się etap miejski Turnieju o Ruchu Drogowym. Uczniowie ze szkół podstawowych rywalizowali ze sobą w kilku kluczowych konkurencjach, które miały potwierdzić ich wiedzę oraz umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się po ulicach miasta.

Pierwsza część turnieju poświęcona była zagadnieniom teoretycznym. W drugiej części reprezentanci bocheńskich podstawówek wykazywali się praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze. Nasi uczniowie kl. 5c zajęli III miejsce.

Powiatowy Konkurs Recytatorski - galeria...

17 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 5. Przystąpili do nich uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III.
I-sze miejsce w poszczególnych grupach wiekowych zajęły nstp. osoby:
- oddział przedszkolny 0 a- Kasprzyk Oliwia
- klasy I - Świętek Klara - I a
- klasy II - Rogowska Oliwia - II c
- klasy III - Twardysko Szymon - III a

W/w uczniowie reprezentowali naszą szkołę w finale. Finaliści recytowali utwory wybranego przez siebie wybranego poety, Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy.Laureatami finału zostali:
- Świętek Klara - klasa I a
- Rogowska Oliwia - II c
Dzieci otrzymały nagrody i gratulacje od nauczycieli, koleżanek i kolegów.

Świeto patrona szkoły - Kazimierza Brodzińskiego - galeria....

Komunikat

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego
ogłasza nabór do klasy usportowionej o profilu judo - dzieci z rocznika 2001.
Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00


W filharmonii.

28 lutego uczniowie klas II d i III c wraz z wychowawcami R. Bigą-Szostek, J. Mętel, K. Zdeb i A. Bogacz odwiedziły Krakowską Filharmonię im Karola Szymanowskiego. Dzieci wzięły udział w niezwykłym wydarzeniu muzycznym i kulturalnym z cyklu: "Muzyka i kolory"-" Koncert zimowy w kolorze błękitnym". W czasie tego spotkania w filharmonii dzieci poznały świat dźwięków, bogate instrumentarium, zasady działania i kolorystykę brzmienia różnych instrumentów klawiszowych: klawesynu, akordeonu, czelesty . Młodym melomanom bardzo podobał się występ orkiestry symfonicznej oraz duetu akordeonowego. Podsumowując, to muzyczne wydarzenie - muzyka grana w "Studiu Błękitnym" płynie w eter, sięga nieba i gwiazd! Warto wybrać się jeszcze raz do filharmonii.

English Junior Quiz - II miejsce w Bochni i 2 wyróżnienia!

23 lutego uczniowie klas III Filip Trojan, Małgorzata Paprota oraz Daria Krzyżanowska wzięli udział w międzyszkolnym konkursie z j. angielskiego English Junior Quiz.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów z 5 bocheńskich szkół. Filip Trojan z klasy III c zdobył zaszczytne i zasłużone II miejsce! Małgosia Paprota i Daria Krzyżanowska otrzymały 2 wyróżnienia!

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w szlifowaniu języka Szekspira!

Kinga Maj-Możdżeń

Zabawa karnawałowa.

21 i 22 lutego w naszej szkole odbyły się zabawy karnawałowe dla uczniów. Jak się bawili można zobaczyć w galerii zdjęć.

AUKCJA SERC

W dniach 14 i 15 lutego 2011 r w naszej szkole odbyła się Aukcja Serc, z której dochód w wysokości 880 zł został przekazany na budowę domu dla dzieci ulicy w Oruro (Boliwia) w ramach dzieła pomocy Ad Gentes.
Wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę składamy serdeczne podziękowanie.

Dzień Otwarty w PSP 2 - galeria....

25 stycznia 2011 r. o godz.17:00 "nasza szkoła" zorganizowała "dzień otwarty" dla rodziców dzieci 5-cio i 6-cio letnich, przyszłych adeptów oddziałów przedszkolnych i klas I-szych. Na początku spotkania zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z historią szkoły, oglądając prezentację multimedialną przygototowaną przez p.M.Żychowską. Następnie zebranych gości przywitał dyr.szkoły p. Z. Solak Specjalnie dla zaproszonych dzieci kółko teatralne pod kierunkiem p.E.Kokoszki i p.T.Janik zorganizowało przedstawienie pt. "Kłótnia wróżek".W trakcie przedstawienia mali widzowie byli angażowani w rozwiązywanie zagadek związanych z postaciami z bajek. Po inscenizacji wszyscy mogli podziwiać układ taneczny cheerleaderek (odpowiedzialna za pokaz p.A. Kierońska) oraz krótkie zajęcia gimnastyki korekcyjnej prowadzony przez p.M Biernat. Prezentację umiejętności uczniów zakończył pokaz judo zaprezentowany przez podopiecznych p. S. Serwińskiego. W trakcie spotkania zaproszeni goście mieli również okazję zwiedzić szkołę.Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwała p. J.Mętel.

Jesteśmy z nich dumni…

Minęła już połowa roku szkolnego 2010/2011. Nasza praca przyniosła wymierne efekty - mamy aż trzy finalistki konkursów przedmiotowych!

Uczennica klasy VI B - Jadwiga Filipek jako jedyna w Bochni została zakwalifikowana do eliminacji wojewódzkich w dwóch aż Konkursach Małopolskich - Humanistycznym i Matematycznym. Warto nadmienić, że Jadzia już w ubiegłym roku została laureatką Konkursu Biblijnego…

Dużą wiedzą historyczną wykazały się finalistki konkursu "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego - 1531 - 1683" - uczennice klasy VI C, Izabella Waga i Monika Wójcik. Obie dziewczynki będą teraz reprezentować naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich.

Serdecznie gratulujemy zarówno naszym finalistkom, jak i ich nauczycielom oraz życzymy samych sukcesów!


"MIEĆ JEDNEGO DUCHA I JEDNO SERCE"

W dniach 14 i 15 lutego 2011 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Bochni odbędzie się AUKCJA SERC wykonanych przez uczniów.

Dochód z niej zostanie przekazany na cel charytatywny - budowę domu dla dzieci ulicy w Oruro (Boliwia) w ramach dzieła pomocy Ad Gentes. Zapraszamy do wsparcia tej szlachetnej akcji!

Dzień otwarty szkoły

Dyrekcja Publicznej Szkoły nr 2 w Bochni serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły -
25 stycznia (wtorek) o godzinie 17.00


W programie:
- Zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły;
- Przedstawienie pt. "Kłótnia Wróżek", pokaz judo, występ cheerleaderek, zajęcia pokazowe;
- Zwiedzanie szkoły;
- Otwarcie nowej sali zabaw;
W tym dniu odbędą się również zapisy dziecka do oddziału przedszkolnego lub do klasy I.
Wymagane dokumenty:
- Dowód osobisty rodzica lub prawnego opiekuna;
- Skrócony odpis aktu urodzenia dziecka oraz PESEL;

Zebrania z rodzicami

14 luty 2011 r. - godz.17.00 - poniedziałek - zebrania z rodzicami klas IV-VI
15 luty 2011 r. - godz. 17.00 wtorek - zebrania z rodzicami klas 0-III

12 stycznia 2011 roku uczniowie klasy 3a i 3b, członkowie kółka teatralnego przedstawili inscenizację pt. "Kłótnia wróżek". Zachęcali kolegów klas pierwszych do korzystania ze szkolnej biblioteki. Mali aktorzy w barwnych, pomysłowych strojach znakomicie wcielali się w postacie ze znanych baśni. Widzowie odgadywali, kto to taki. Inscenizację zakończyło pasowanie na czytelnika i przyrzeczenie uczniów. Nad całością czuwały: wychowawczyni kl. 3a- pani T. Janik, kl.3b -pani E. Kokoszka i bibliotekarka- pani J. Kazior-Juszczyk.

12 stycznia 2011 r. uczniowie z naszej szkoły wspólnie z nauczycielami mgr Dorotą Budzyn i mgr Agnieszką Kierońską wzieli udział w wyjeździe narciarskim do Laskowej. Uczniowie doskonalili technikę jazdy na nartach i przygotowywali się do udziału w zawodach narciarskich. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i zmęczeni od nadmiaru wrażeń i wysiłku fizycznego.

Jednocześnie informujemy, że jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające wyjazdy na okoliczne stoki narciarskie będą kontynuowane.

AMOLENGE MINGI A SO MINGI - KOLĘDNICY MISYJNI 2010

02.01.2010 roku 50 uczniów naszej szkoły z klas: 4abc, 5c, 6bc po uroczystym rozesłaniu wyruszyło z radością na kolędnicze szlaki.

Stając się małymi misjonarzami i wędrując do mieszkańców naszego miasta głosili Dobrą Nowinę o Narodzeniu Zbawiciela, a zebrane w ten sposób ofiary pieniężne pomogą w realizacji projektu papieskiego dla Ugandy oraz działalności księży i sióstr w Republikach Konga i Środkowoafrykańskiej, Brazylii, Peru, Kamerunie i Boliwii Głosząc tegoroczne hasło przypominają nam, że na świecie żyje wiele dzieci, które bardzo cierpią. Poprzez to dzieło pragniemy uwrażliwiać uczniów na potrzeby ich rówieśników, którzy żyją w warunkach diametralnie innych niż oni.

W kolędowanie zaangażowały się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice, za co składam serdeczne podziękowanie.

Agnieszka Kołacz


Ogólnopolski konkurs - "Mój szkolny kolega z misji"

W roku szkolnym 2010/11 nasza szkoła przystąpiła do 10 jubileuszowej edycji konkursu, którego hasłem są słowa "Mieć jednego ducha i jedno serce". Organizatorem jest Dzieło Pomocy "Ad Gentes " Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Papieskie Dzieła Misyjne.

Celem konkursu jest uwrażliwienie uczniów na los ich rówieśników zamieszkałych w krajach misyjnych, pomoc materialna i duchowa polskim misjonarzom.

W konkursie będziemy uczestniczyć na dwóch poziomach edukacyjnych w kategoriach : plastycznej, literackiej i charytatywnej, która będzie wyrazem solidarności i jedności naszych uczniów z dziećmi, które potrzebują pomocy.


"(…) kolędować Małemu" - galeria...

W środę, 22 grudnia, w naszej szkole odbył się wspaniały koncert - chór Pueri Cantores Sancti Nicolai pod dyrekcją Ks. Stanisława Adamczyka zaśpiewał najpiękniejsze kolędy. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali wielu utworów, zarówno polskich, jak i w języku angielskim, zaś na bis - dziwiętnastowiecznej pieśni o narodzeniu Jezusa, wykonanej po łacinie. Młodym artystom akompaniował pan Kościółek.

Dochód z koncertu w całości został przeznaczony na cele charytatywne - na budowę (w ramach Dzieła Pomocy "Ad Gentes") domu dla dzieci ulicy w Oruro w Boliwii. W ten sposób i my, i chórzyści, wśród których jest wielu uczniów naszej szkoły, staramy się okazać solidarność z potrzebującymi pomocy na świecie…


ADOPCJA SERCA - Rozmiar: 3256 bajtów

Miło nam poinformować, iż większość uczniów klas IV abc, V cd i VI abc, w obecnym roku szkolnym kontynuuje dzieło Misyjnej Adopcji Serca rozpoczętej w naszej szkole w 2008 roku, a polegającej na życzliwym przyjęciu dziecka, objęciu go codzienną modlitwą, oraz pokryciu kosztów jego utrzymania i wykształcenia. Taki dar serca ofiarujemy 8 letniemu Jhonn Poly Catari Quispe stając się dla niego rodziną adopcyjną. Chłopiec mieszka wraz z babcią i młodszym bratem niemową w boliwijskiej miejscowości Bulo Bulo. Rodzice pozostawili chłopców bez środków do życia i możliwości kształcenia. Aby mógł się uczyć, usamodzielnić, a w przyszłości zdobyć zawód potrzebuje wsparcia i pomocy

Dzięki wrażliwości naszych uczniów, codziennej modlitwie i drobnym wyrzeczeniom (1 zł miesięcznie), umożliwimy skromne utrzymanie i możliwość kształcenia Johna w szkole podstawowej.

Dla nas 1 zł to nic, lecz dla dzieci z krajów misyjnych to szansa na przeżycie i przepustka do lepszego świata!

Świąteczny kiermasz - galeria....

W dniach 8 - 10 grudnia 2010 r., w świetlicy szkolnej odbył się świąteczny kiermasz ozdób Bożonarodzeniowych: witraży, bombek, aniołków, choinek oraz kartek wykonanych przez wychowawców świetlicy.

Uzyskane z niego środki finansowe zostaną przeznaczone na zakupienie zabawek, gier oraz innych pomocy dydaktycznych.


"Santa Claus is coming!" - galeria....

Święta z Mikołajem to dla wielu z nas jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Uwielbiają go wszyscy - dorośli i dzieci, bogaci i biedni, mieszkańcy dużych miast i małych miasteczek. Dlatego też, w mroźny poranek 17 grudnia miłośnicy języka angielskiego zaprosili swoich kolegów z klas 0-VI na przedstawienie pt. "Nadchodzi Święty Mikołaj!".

Na scenie zaprezentowali się uczniowie kółka teatralnego z klasy 6c oraz uczennice kółka językowego z klasy 3a i 3c. Młodzi aktorzy z dużą swobodą prezentowali swoje umiejętności językowe. Widzowie wprowadzeni w bajkowy klimat dzięki pięknej dekoracji przygotowanej przez mgr Dorotę Dobranowską mogli podziwiać ten słowno- muzyczny spektakl.

Nad całością prac związanych z wystawieniem tego przedstawienia czuwały nauczycielki języka angielskiego: mgr Edyta Szpisak oraz mgr Kinga Maj- Możdżeń.


Konkurs " A Christmas Stocking" rozstrzygnięty !!!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczno- językowy " A Christmas Stocking" został rozstrzygnięty! Na konkurs wpłynęły 263 prace!!! Prace były bardzo ciekawe i jak zawsze trudno było wybrać te najlepsze. Jury w składzie: mgr Jadwiga Mętel, mgr Dorota Dobranowska oraz mgr Anna Bogacz postanowiło przyznać 8 wyróżnień w klasach 0-III oraz 8 wyróżnień w klasach IV-VI. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy spróbowali swoich sił w tym konkursie!!!

Organizatorki konkursu: mgr Kinga Maj-Możdżeń i mgr Edyta Szpisak już teraz zapraszają do udziału w świątecznym konkursie w przyszłym roku!

Przyznane wyróżnienia:

Klara Świątek kl 1a
Julia Żądlak kl 1a
Klaudia Kowalska kl 1c
Milena Ślusarz kl 2b
Gabrysia Kasprzyk 3a
Małgorzata Paprota 3a
Alicja Kępa 3a
Daria Krzyżanowska 3b
Mikołaj Żaba kl 4a
Izabela Lekka kl 4a
Hubert Kycia kl 5b
Aleksandra Hojnik kl 5d
Aleksandra Malik kl 5d
Mateusz Jachymczak kl 6c
Przemysław Dziurzycki kl 5b
Zuzanna Kasperek kl 6c

W poszukiwaniu Św. Mikołaja…Galeria...

Uczniowie klas IId i IIIc wraz z wychowawcami R. Bigą-Szostek, J. Mętel, K. Zdeb i A. Bogacz wybrali się 6 grudnia 2010r. na wycieczkę do Krakowa, żeby w nietypowy sposób spędzić ten szczególny dzień. Najpierw skierowali się w stronę Wawelu, by zobaczyć to niezwykłe miejsce, gdzie dawniej urzędowali polscy królowie. Następnie traktem królewskim, czyli ul. Kanoniczą uczniowie przeszli na teren Rynku Głównego. Słuchając fragmentów niektórych legend krakowskich zwiedzili Sukiennice i Kościół Mariacki. Największe wrażenie wywarł na wszystkich ołtarz Wita Stwosza, który o godzinie 11.50 został odsłonięty. W samo południe, wraz z licznymi turystami dzieci wysłuchały hejnału z wieży zwanej Hejnalicą. Na koniec wycieczki, dzieci miały okazję obejrzeć piękne przedmioty zgromadzone na kiermaszu przedświątecznym, na Rynku Głównym, gdzie spotkały Św. Mikołaja. Wśród atrakcji wycieczki, nie mogło oczywiście zabraknąć posiłku w McDonald's. Podsumowując, ten mikołajkowy wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych :

Zwyczaje świąteczne - lekcja w muzeum - galeria...

15 grudnia 2010r. Pani Wychowawczyni zabrała całą naszą klasę do muzeum na ciekawą lekcję o zwyczajach świąteczno - bożonarodzeniowych. Pani Przewodnik opowiadała nam o Bożym Narodzeniu, poznaliśmy wszystkie potrawy wigilijne i dowiedzieliśmy się też sporo o Betlejem, czyli mieście w którym narodził się Jezus. Opowiadała nam również o tym jak dawniej obchodzono Boże Narodzenie. W sali stała mała, pięknie przyozdobiona choineczka, wszystkie ozdoby choinkowe wykonane były przez dzieci. Naszą klasę również poproszono o wykonanie ozdób. W tym celu otrzymaliśmy kolorowe karteczki, z których wycinaliśmy różne kształty. Pięknie przyozdobiliśmy choinkę. Było super!

Filip Trojan, klasa IIIc


A Christmas stocking…Galeria....

Od kilku dni w naszej szkole jest niezwykle kolorowo i świątecznie!!! A wszystko to za sprawą konkursu plastyczno-językowego: " A Christmas Stocking" - uczniowie klas 0-VI przygotowali przepiękne skarpety świąteczne.

Konkurs ten ma na celu zapoznać uczniów z tradycjami i zwyczajami świątecznymi obchodzonymi w krajach anglojęzycznych. Dzięki temu dzieci nie tylko pogłębiają swoją wiedzę i poszerzają słownictwo z j. angielskiego ale również uczą się tolerancji i otwartości na kulturę innych krajów. rganizatorem konkursu są nauczycielki j. angielskiego Pani Kinga Maj-Możdżeń oraz Pani Edyta Szpisak. Prace przygotowane są w dwóch kategoriach wiekowych: 0-III i IV-VI. Uczniowie klas młodszych wykonali ilustrację świąteczną lub zimową z podpisem w j. angielskim a klasy starsze życzenia bożonarodzeniowe.

Wszystkie prace zostaną ocenione przez komisję w składzie: mgr D. Dobranowska, mgr J. Mętel oraz mgr A. Bogacz - liczy się…..pomysł, oryginalność i staranne wykonanie! Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 XII podczas świątecznego przedstawienia: " Santa Claus is coming"


„Szkoła z klasą 2.0”

Szkoła przystąpiła do programu „Szkoła z klasą 2.0”. W ramach programu, wspólnie wypracujemy kodeks dobrych praktyk, dotyczących korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w całym procesie nauczania. Zachęcamy nauczycieli do pracy z uczniami metodą projektów edukacyjnych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii, które rozwijają umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Trwają debaty klasowe, których celem jest wypracowanie zasad TIK - propozycje oraz komentarze proszę zamieszczać na blogach:

http://blogiceo.nq.pl/psp2bochnia/
http://blogiceo.nq.pl/pspnr2/

Rozpoczynamy dyskusję o tym, jak sprawnie wykorzystywać TIK, czyli nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne w szkole, w nauczaniu, w poznawaniu świata.
Pragniemy, aby blog stał się dla Was miejscem do wyrażania przemyśleń i pomysłów na to,:
* jak korzystać z TIK w szkole,
* jak uczyć się korzystając z informacji w necie i korzystać z nich w legalny sposób,
* jak bezpiecznie komunikować się z ludźmi na całym świecie,
* jak mądrze wykorzystywać komputery w szkole, aby służyły Wam nie tylko na lekcjach informatyki,
* jak Waszą wiedzę o nowoczesnych technologiach przekazać dorosłym!

Dzień Życzliwości - Galeria...

22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Tego dnia odbyła się audycja przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką pedagog Pani Teresy Zaniewskiej. Miała ona na celu zachęcanie wszystkich uczniów do tego, aby na co dzień pamiętać o miłym geście, słowie, uśmiechu wobec innych. Klasa I c wraz z wychowawcą Panią Marią Cąkałą wykonała kolorowe plakaty, które ozdobiły szkolny korytarz. Ułożone przez uczniów rymowanki nawiązywały do tematyki życzliwości i wzajemnego szacunku wobec siebie. W życiu człowieka każdy dzień powinien być przepełniony dobrocią, serdecznością, a życie wtedy będzie przyjemnością.

22 listopada 2010 r. godz.17.00 - poniedziałek - zebrania z rodzicami klas IV-VI
23 listopada 2010 r. - godz. 17.00 wtorek - zebrania z rodzicami klas 0-III

Konkurs Matematyczny

20 października 2010 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty. Spośród uczniów biorących udział w konkursie do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwóch uczestników: Filipek Jadwiga uczennica klasy 6b uzyskując 24 punkty oraz Górecki Andrzej uczeń klasy 6a, który uzyskał 22 punkty.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

KOCHAMY ZWIERZAKI! - galeria....

Pod takim hasłem w dniu 16.11.2010 roku klasa 3c i 6c wyruszyła na wycieczkę do Krakowa. Cały dzień obcowaliśmy ze zwierzętami egzotycznymi, zwierzętami,którym grozi wymarcie, zagrożonymi działalnością człowieka, porzuconymi i opuszczonymi. Zapytacie jak to możliwe?

W godzinach dopołudniowych mieliśmy możliwość udziału w projekcji cyklu filmów przyrodniczych pt. "Królestwo zwierząt w Cinema - City Bonarka. Wspaniałe efekty w wymiarze 3D, 5D muzyka, krajobrazy, efekty świetlne to początek dobrej zabawy, mieliśmy możliwość udziału w konkursie wiedzy przyrodniczej w której ogromną wiedzą wykazali się S.Roguż, M.Pławecki z kl.3 oraz T.Czajka z kl.6,nastepnie naśladowaliśmy glosy zwierząt, usiłowaliśmy poruszać się jak zwierzęta by na koniec poruszyć naszą wyobraźnię usiłując wyobrazić sobie nas w dżungli pełnej odgłosów, dzikich zwierząt i niebezpieczeństw.

Następnie przejechaliśmy do Muzeum Przyrodniczego na ulicy św. Sebastiana Tutaj przewodnicy wprowadzili nas w świat egzotycznych zwierząt: ryb, pająków, kameleonów, jadowitych węży. Dowiedzieliśmy się wiele o ich życiu, zwyczajach, żywieniu, rozmnażaniu.

Końcowym etapem naszej wycieczki była wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt na ul. Rybnej w Krakowie. Przekazaliśmy opiekunom schroniska zgromadzoną przez uczniów karmę,koce, miski i zabawki. Miłym akcentem był fakt, iż otrzymaliśmy Certyfikat Wielkiego Serca wydany przez Schronisko w Krakowie.

Zachęcamy wszystkich do pomocy zwierzętom poprzez udział w konkursie "Gwiazdka dla zwierzaka" -szczegóły na stronie www.schronisko.krakow.pl dla zwierząt w Krakowie.

Pozdrawiamy uczniowie klasy 3c i 6c

Apel "Święto Niepodległości" - Galeria...

IV Festyn BRD "Bądź bezpieczny na drodze"

29 października 2010 r. klasa Ic uczestniczyła w festynie zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Wyjazd był nagrodą za zdobycie I miejsca w szkolnym konkursie "Bezpieczna droga do szkoły" w kategorii klas młodszych. Organizatorzy przygotowali dla uczniów dużo atrakcji i niespodzianek. Były konkursy sprawnościowe i wiedzy o ruchu drogowym. Uczniowie obejrzeli również film "Jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym". Nie zabrakło też występów i inscenizacji w wykonaniu dzieci. Uczniowie na zakończenie imprezy otrzymali elementy odblaskowe, upominki i słodycze. Dzieci poprzez konkursy i zabawę wzbogaciły swoją wiedzę o prawidłowym zachowaniu w ruchu drogowym. Galeria...

STOWARZYSZENIE BOCHEŃSKA DWÓJKA

Miło nam poinformować, iż w naszej szkole powstało Stowarzyszenie o nazwie "BOCHEŃSKA DWÓJKA". Jest to stowarzyszenie rozwoju szkoły. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy pracowników naszej szkoły, a także rodziców.

Celem Stowarzyszenia jest:

a) prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej na rzecz dzieci i młodzieży,
b) prowadzenie działalności na rzecz promocji i ochrony zdrowia,
c) upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród uczniów,
d) działalność na rzecz osób niepełnosprawnych,
e) podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,
f) działalność na rzecz mniejszości narodowych,
g) działalność promującą krajoznawstwo oraz wypoczynek dzieci i młodzieży,
h) aktywizacja osób niepełnosprawnych,
i) wspieranie dzieci z ubogich rodzin.

Ideą stowarzyszenia jest przyczynianie się poprzez różnorakie działania do coraz większego rozwoju naszej szkoły, a także wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom uczniów i pomoc w rozwijaniu ich zainteresowań i talentów.

Wszystkich chętnych do współpracy z naszym stowarzyszeniem zapraszamy, bardzo serdecznie.

Diamenty w naszej szkole! - Galeria...

23 października w naszej szkole rozpoczęły się pierwsze zajęcia dla uczniów zdolnych w ramach projektu DIAMENT. "Dwójka" stała się pierwszym Powiatowym Ośrodkiem Wspierania Uczniów Zdolnych (POWUZ) z zakresu klas 4-6 szkoły podstawowej w Małopolsce. W zajęciach uczestniczą uczniowie z całego powiatu oraz gminy, którzy uzyskali najlepsze wyniki w testach diagnostycznych. U nas w szkole mamy aż sześć grup uczniów Zdolnych z którymi zajęcia prowadzą:

Matematyka - mgr Grażyna Rzepka, mgr Stanisława Malinowska
Język angielski - mgr Kinga Maj - Możdżeń, mgr Edyta Szpisak
Technologia informacyjno - komunikacyjna - mgr Małgorzata Żychowska
Przedsiębiorczość - mgr Zbigniew Solak

W pracy z uczniami zostanie wykorzystana innowacyjna metoda projektu z elementami strategii PBL (Problem Based Learning). Projekt ten realizowany przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Wyższą Szkołą Biznesu - National - Louis University w Nowym Sączu oraz National - Louis University w Chicago, którego celem jest stworzenie systemu pracy z uczniami szczególnie zdolnymi w województwie małopolskim. Projekt powstał z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego jako ponadnarodowy projekt innowacyjny w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Program zajęć wykracza poza podstawę programową. Zajęcia te mają zadanie rozwijać umiejętności twórcze uczniów ich kreatywność, różnorodne uzdolnienia, zainteresowania językowe. Dają one możliwość samorealizacji , doskonalenia i rozwijania umiejętności współpracy w grupie co w perspektywie czasowej przyczyni się do podniesienia jakości procesu kształcenia oraz zwiększenie szans na sukces w dalszej karierze edukacyjnej.

Życzymy samych sukcesów!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Jan Paweł II w oczach dzieci"

20 października 2010 r. w Filii nr 6 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Jan Paweł II w oczach dzieci" skierowanego do dzieci z bocheńskich szkół podstawowych i przedszkoli z okazji obchodów X Dnia Papieskiego. Galeria...

Konkurs polegał na wykonaniu ilustracji ukazującej Jana Pawła II w różnych okresach Jego życia. Celem konkursu było pogłębienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża Jana Pawła II, odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w Jego nauce oraz rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności dzieci. Prace oceniono w trzech grupach wiekowych: grupa I - przedszkolaki i uczniowie klas "0", grupa II - uczniowie klas I-III szkół podstawowych, grupa III - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Jury konkursu przyznało nagrody i wyróżnienia również dla naszych uczennic za zajęcie II miejsca Kamili Stawarz z kl. "0" oraz wyróżnienie dla Juli Maćkowskiej z KL. IV c, laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Dodatkowe dni wolne dla uczniów:

2 listopada 2010 r. - wtorek - Dzień Zaduszny
12 listopada 2010 r. - piątek

W Pracowni Artystycznej - "Armar"

20 października 2010 r. klasy II b i II d pod opieką swoich wychowawców M. Cerazy, R. Bigi-Szostek, M. Nowak i K. Zdeb pojechały na wycieczkę do fabryki ozdób choinkowych w Krakowie "Armar". Dzieci zwiedziły fabrykę oraz poznały wszystkie etapy produkcji baniek choinkowych. Wzięły również udział w warsztatach malowania bombek choinkowych. Pod okiem profesjonalnych dekoratorek wykonały własnoręcznie niepowtarzalne ozdoby,które powieszą na swoich bożonarodzeniowych drzewkach.Galeria...

Październikowa aura zachęcała do spaceru, dlatego też w drodze powrotnej autobus zatrzymał się na skraju Puszczy Niepołomickiej. Spacer po lesie dał okazję do obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz dostarczył wiele radości uczestnikom wycieczki.

Ślubowanie klas pierwszych - Galeria...

14 października 2010 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas I. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny: recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Kulminacyjnym momentem spotkania było ślubowanie. Przyrzekali:

Być dobrym Polakiem
Dbać o dobre imię klasy i szkoły
Uczyć się, jak kochać Ojczyznę
I jak dla niej pracować.

Te uroczyste słowa wypowiadali w obecności dyrektora szkoły, rodziców, nauczycieli i uczniów. Wszyscy spisali się celująco, co potwierdził dyrektor szkoły i wręczył każdemu uczniowi tarczę szkolną.

Na zakończenie były pamiątkowe dyplomy, fotografie, upominki i słodki poczęstunek. Tradycyjnie nie zawiedli także rodzice, wkładając wiele serca w przygotowanie uroczystości.

W Ogrodzie Doświadczeń - Galeria...

W piękny październikowy dzień klasa II d i III c ze swoimi wych. J. Mętel, R. Bigą-Szostek, K. Zdeb i B. Serwińską wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.

Ogród Doświadczeń jest pierwszym sensorycznym parkiem edukacyjnym w Polsce. Na terenie 6 hektarów znajduje się blisko 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Uczniowie klasy II i III mieli okazję do świetnej zabawy na świeżym powietrzu połączonej z nauką i poznaniem wielu ciekawych zjawisk z zakresu fizyki i nie tylko. Dzieci zobaczyły dwa równoległe zwierciadła, dysk Benhama, figury Lissajous, kalejdoskop, peryskop, tarczę Newtona, trzy wahadła, promienie żółto- niebieskie, telegraf akustyczny, kołyskę Newtona i wiele innych ciekawych urządzeń. Dużą atrakcją była gra na nietypowych instrumentach między innymi trójkątach , gongach i dzwonach rurowych. Dzieci brały udział w wielu doświadczeniach. Na dużej platformie obrotowej mogły przekonać się jak działa siła odśrodkowa. Słuchały niezwykłych dźwięków szumiących rur, poznały niewiarygodną moc wiru wodnego oraz sprawdzały czy potrafią wprowadzić w ruch trzy wahadła równocześnie. Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń łącząca zabawę z edukacją, była bardzo udana.

"NOŚ SIĘ ŻÓŁTO, ODBLASKOWO, A DO DOMU DOTRZESZ ZDROWO!" -
Galeria1....
Galeria2....

27 września 2010 roku w ramach akcji "ODBLASKOWA SZKOŁA" odbył się w naszej szkole festyn promujący bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły. Od początku roku szkolnego nauczyciele na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych, kółkach zainteresowań uczyli i przypominali dzieciom zasady ruchu drogowego. W celu zapoznania z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze , uczniowie, szczególnie oddziału przedszkolnego i klas pierwszych, uczestniczyli w zajęciach terenowych , by na " żywo" móc te zasady wpajać. Odbyły się także spotkania z przedstawicielem Straży Miejskiej , panem Robertem Jaworem, który w bardzo interesujący sposób przypomniał dzieciom zasady ruchu drogowego, uświadamiając jednocześnie jak ważne jest odpowiednie zachowanie się w drodze do i ze szkoły. W ramach przedsięwzięcia został przeprowadzony konkurs plastyczny, w którym dzieci z wielkim zaangażowaniem i ekspresją pokazywały przyswojone reguły. Finałowe spotkanie odbyło się właśnie 27 września. Podczas tej uroczystości uczniowie brali udział w konkursach, prelekcjach promujących zasady bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczył nie tylko wspomniany wyżej przedstawiciel Straży Miejskiej, ale również policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego pani Katarzyna Maj, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Podczas festynu starano się uświadomić dzieciom, że bycie widocznym na drodze oznacza jednocześnie bycie bezpiecznym. Przygotowana prezentacja multimedialna pozwoliła uczniom na utrwalenie zdobytej wiedzy. Na koniec wszyscy wychowankowie naszej szkoły zostali wyposażeni w elementy odblaskowe (kamizelki, opaski), które mają pomóc dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły i powrócić do domu.

Wyniki konkursu plastycznego - "Widoczni, więc bezpieczni…". Galeria...

Klasy od 1-3 :
1 miejsce( ex aequo) - Julia Żądlak, Jakub Piekarz
2 miejsce( ex aequo) - Emilia Grotkowska, Maciej Kycia, Gabriela Nosek, Julia Bajda
3 miejsce( ex aequo) - Kamil Kaczmarczyk, Patrycja Sienkiewicz
Klasy od 4-6 :
1 miejsce - Paulina Dębosz
2 miejsce( ex aequo) - Katarzyna Bocheńska, Hubert Kycia
3 miejsce( ex aequo) - Aleksandra Hojnik, Artur Stokłosa

Dzień Papieski

Przeżywany wspólnie w naszej Ojczyźnie X Dzień Papieski obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Odwaga Świętości", zgromadził i tym razem społeczność naszej szkoły na uroczystym apelu, abyśmy na nowo odnaleźli siebie samych w blasku nauczania i osoby Kandydata na ołtarze.

Niech nauczanie i przykład życia Sługi Bożego Jana Pawła II uświadomi nam, że powołanie do świętości każdego bez wyjątku człowieka, nie jest tylko zwykłą możliwością, ale obowiązkiem, wypływającym z istoty naszego człowieczeństwa, stworzonego na obraz i Boże podobieństwo.

"PAMIĘTAJ KONIECZNIE ZACHOWUJ SIĘ BEZPIECZNIE" - Galeria...

Pod takim hasłem odbyła się w dniu 06.10.2010 r. wycieczka rowerowa w której uczestniczyli uczniowie klas 6.

Docelowym miejscem wycieczki była strzelnica sportowa w Pogwizdowie. Uczestnicy wyposażeni w kaski, kamizelki odblaskowe, sprawne rowery i wiedzę o zachowaniu się na drodze udowodnili, iż zachowanie tych zasad poprawia w dużej mierze bezpieczeństwo użytkowników dróg. Zabezpieczeni kaskami przed urazami głowy, widoczni dzięki kamizelkom, pewni, iż rowery nas nie zawiodą pod nadzorem przedstawicieli Straży Miejskiej starszego inspektora Roberta Jawora oraz strażnika Jarosława Brzegowego osiągnęliśmy cel podróży.

Na miejscu przywitała nas słoneczna pogoda, jesienna sceneria oraz ogromna gościnność gospodarzy obiektu p. Rafała Plądra - Prezesa Koła Strzeleckiego "Grot" oraz Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Bochni majora rez. Romana Maciejasza.

Każdy z uczestników miał okazję spróbować jak posługiwać się bronią oraz pod nadzorem specjalistów oddać kilka strzałów do tarczy. Rozstrzygnięto konkurs na "najlepszego strzelca", rywalizacja była wyrównana. Sokolim wzrokiem i opanowaniem wykazali się: K. Gajek, J. Widła, N. Zaleńska, K. Pazdalski, T. Czajka, M. Gierek. Kiedy wydawało się, że rywalizacja została zakończona do konkursu przystąpił jeszcze jeden zawodnik zdobywając największą liczbę punktów. Zwycięzcą został pan dyrektor Zbigniew Solak, któremu serdecznie gratulujemy.

Emocjonując się wynikami zapomnieliśmy o głodzie, który dopiero po zakończonym konkursie dał nam się we znaki. Ale i tutaj mogliśmy liczyć na nasze koleżanki i panie M. Biernat, A. Kierońską, D. Budzyn , które przygotowały kiełbaski z grilla, napoje i słodki poczęstunek. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

Widoczni, więc bezpieczni…Galeria.....

W poniedziałek, 27 września, w szkole odbyła się odbyła się szkolna impreza związana z konkursem "Odblaskowa Szkoła". O godzinie 9.00 uczniowie klas młodszych wzięli udział w zabawach i konkursach, przygotowanych specjalnie dla nich. Nieco później, o 11.00 spotkali się starsi. Dla nich przygotowano konkurs wiedzy o zasadach ruchu drogowego. Zwyciężyła reprezentacja klasy VI C, potem - ex aequo - V B i IV B , wreszcie na trzecim miejscu uplasowali się najmłodsi, z IV A. Wszyscy otrzymali nagrody. Upominki wręczono także pozostałym reprezentantom klas, doceniając zarówno ich wiedzę, jak też sportowy zapał.

Nagrodzeni zostali również laureaci konkursu plastycznego. Wystawę ich prac zorganizowano w korytarzu na parterze szkoły. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością ujęcia tematu…

Każde dziecko dostało elementy odblaskowe - przede wszystkim ufundowane przez Radę Rodziców i nauczycieli szkoły - specjalne kamizelki a także opaski na ręce - dar Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie. Dyrektor mgr Zbigniew Solak zachęcił do noszenia ich podczas poruszania się po ulicach miasta. Pokazał uczniom przyznany szkole przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie certyfikat "Szkoła promująca bezpieczeństwo". To szczególne wyróżnienie - otrzymaliśmy je jako jedna z czterech w powiecie bocheńskim placówek oświatowych… Dzieci oklaskami powitały nie tylko tę informację, ale także przekazaną przez Komendę Policji maskotkę - granatowego smoka Wawelka…


Wioska indiańska w Szczyrzycu - Galeria...

W dniu 23 września 2010r - pierwszego dnia kalendarzowej jesieni pojechaliśmy do wioski indiańskiej w Szczyrzycu. Był wyjątkowo piękny i słoneczny dzień. Na miejscu przywitał nas przewodnik ubrany w strój indiański, który oprowadzał po wiosce przybliżając nam elementy kultury Indian Ameryki Północnej. Oglądaliśmi "Tipi" czyli przenośne domy Indian Prerii z pełnym wyposażeniem, repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat wykonane z tysięcy koralików, przedmioty codziennego użytku, tomahawki, "szałas potu" i wiele innych, ciekawych eksponatów. Braliśmy udział w grach i zabawach indiańskich takich jak: strzelanie z łuku do tarczy, wyścigi w 3-osobowych nartach indiańskich, zabawa zręcznościowa na równoważni Szoszonów i "kręciołki". Degustowaliśmy samodzielnie upieczone kiełbaski, które nam bardzo smakowały po wyczerpujących zabawach ruchowych. Mieliśmy też okazję odbyć kurs indiańskiego rękodzieła, podczas którego wykonywaliśmy amulety. Dużą atrakcją wycieczki były oczywiście zakupy w indiańskim sklepiku. Każdy z nas coś ciekawego sobie zakupił, np: naszyjniki, bransoletki, amulety, "łapacze snów" itp. Panie, które nam zorganizowały tę atrakcyjną wycieczkę, czyli J. Mętel, R. Biga-Szostek, K. Zdeb i A. Bogacz również kupiły coś dla siebie. Wycieczka była niezwykle udana i byliśmy bardzo zadowoleni. Czekamy na następną - uczniowie klasy IId i IIIc.


KONKURS "ODBLASKOWA SZKOŁA"- Galeria...

Przystąpiliśmy do Konkursu "Odblaskowa Szkoła", organizowanego przez Wydział Drogowy Małopolskiej Komendy Policji w Krakowie. Celem projektu jest poprawa stanu bezpieczeństwa dziecka na drogach poprzez zwrócenie uwagi na konieczność noszenia elementów odblaskowych.

Naszym partnerem w realizacji projektu jest Straż Miejska w Bochni. W dniach 14,15 września starszy inspektor - Robert Jawor spotkał się z uczniami klas O - VI , omawiając zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prelekcji rozdawane były odblaskowe opaski z logo SM w Bochni. Przekazał je uczniom komendant Krzysztof Tomasik.

W ramach realizowanego projektu zaplanowano również liczne konkursy plastyczne, wystawy, zawody oraz imprezę plenerową. Aby poprawić bezpieczeństwo dzieci, szkoła pragnie wyposażyć każdego ucznia w kamizelkę odblaskową.

Zebrania z rodzicami

Klasy II-III - 20 września 2010 r. - godzina 17.00

Klasy IV-VI - 21 września 2010 r. - godzina 17.00


KONKURS "ODBLASKOWA SZKOŁA"- Galeria...

W czerwcu nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Odblaskowa Szkoła" organizowanego m.in. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty. Realizacja założeń konkursu odbędzie się we wrześniu bieżącego roku.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje to możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W celu realizacji założeń konkursu uczniowie na zajęciach będą poznawali zasady w ruchu drogowym, by byli świadomi niebezpieczeństw jakie mogą napotkać ich na drodze. Ponadto odbędą się pogadanki z przedstawicielem Straży Miejskiej na temat bezpiecznego marszu do szkoły. Przedsięwzięcie zakończy się 27 września festynem, na którym uczniowie zostaną wyposażeni w kamizelki oraz opaski odblaskowe.


STAWIAM NA MLEKO I PRODUKTY MLECZNE

09 września 2010 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie mające na celu uświadomienie dzieciom jak wielką rolę w codziennej diecie odgrywa mleko - najlepsze źródło wapnia. Młodzi ludzie tańcem i piosenką nakłaniali dzieci do codziennego spożywania mleka oraz produktów mlecznych. Ukazali także dlaczego warto pić mleko i podali listę produktów , które również zawierają tyle wapnia, ile szklanka krowiego mleka. Spotkanie to wywołało wśród dzieci wielkie zainteresowanie także dlatego , iż sposób prezentacji owego zagadnienie był bardzo ciekawy. Na koniec każdy z uczestników otrzymał buteleczkę mleka oraz ulotkę zachęcającą do wzięcia udziału 12 września 2010 w wielkiej "mlekozabawie" na bocheńskim Rynku. /p>

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11 odbędzie się 1 września 2010 roku w budynku szkoły.

Klasy III - VI godzina 8.30
Klasy 0 - II godzina 10.00


Dnia 1 września 2010 r. o godzinie 8.30 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2010/2011. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Po jego zakończeniu pan dyrektor mgr Zbigniew Solak ciepło i serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości. W sposób szczególny zostali powitani pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury szkolne.

Następnie uczniowie klas piątych zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny poświęcony 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Biorący udział w uroczystości mogli po jej zakończeniu zapoznać się z wystawą prezentującą działania zbrojne podczas II wojny światowej. Było to możliwe dzięki współpracy nauczycieli naszej szkoły z Archiwum Państwowym w Krakowie Oddział w Bochni, które wypożyczyło nam swoje materiały. Serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie wszyscy udali się do przydzielonych klas, gdzie wychowawcy zapoznali uczniów z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych. Galeria....