Ślubowanie Pierwszaków!

„Dziś miano ucznia z dumą przyjmuję,
Pilnie się uczyć uroczyście ślubuję…”
14 października w murach Naszej Szkoły po raz kolejny miało miejsce uroczyste Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych.
Tradycji stało się zadość i Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im Kazimierza Brodzińskiego w Bochni.
W obecności Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców oraz przedstawicieli klas złożyli uroczyste przyrzeczenie, m.in. rzetelnie spełniać obowiązki uczniowskie, szanować tradycję szkoły i dbać o jej dobre imię, być dobrym Polakiem i kochać Ojczyznę, być prawdomównym i uczciwym.
Po przedstawionym programie artystycznym miało miejsce pasowanie na ucznia, którego dokonał Dyrektor szkoły Zbigniew Solak, zostały także wręczone tarcze szkolne i okolicznościowe birety pierwszoklasisty.
Po zakończeniu części oficjalnej Pierwszaki spotkały się w klasach na słodkim poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.(RB)