NAUCZYCIELSKI ZESPÓŁ SAMOKSZTAŁCENIOWY

E-koordynator programu: Joanna Solecka

Zespół samokształceniowy w zakresie stosowania TIK w szkole w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”:

1. Joanna Solecka – nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne/nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej (przewodnicząca zespołu)
  2. Joanna Tabor – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
  3. Natalia Wełna – nauczyciel matematyki/nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne
  4. Dominika Wełna – nauczyciel nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne
  5. Sabina Baniak – nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne

Cele pracy zespołu:

1. Wspieranie nauczycieli w wykorzystaniu technologii komunikacyjno – informacyjnej na zajęciach oraz pomoc w zakresie obsługi monitorów interaktywnych.
  2. Dzielenie się dobrymi praktykami oraz wymiana informacji w zakresie wykorzystywania technologii informacyjnej.
  3. Podnoszenie jakości pracy szkoły poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi dydaktycznych podczas zajęć lekcyjnych oraz dodatkowych zajęć w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
  4. Zwiększanie  kompetencji nauczycieli oraz przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym.
  5. Doskonalenie umiejętności umożliwiających korzystanie z nowoczesnych urządzeń.

Zadania zespołu:

1. Poszukiwanie ciekawych rozwiązań edukacyjnych.
  2. Propagowanie wśród nauczycieli nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz dzielenie się  ciekawymi pomysłami, udostępnianie linków, ciekawych aplikacji.
  3. Opracowanie sprawozdania z działalności zespołu.