I ja mogę być aktorem!

Temat kolejnego tygodnia zajęć na świetlicy to teatr. Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci to niezwykle ważny element edukacji, a teatr, jego magia i połączenie wszystkich dziedzin artystycznych w jednym miejscu, daje ku temu doskonałe narzędzia. Wielu specjalistów od lat uznaje, że źródło kultury leży w zabawie. Można z tego wywnioskować, że powiedzenie: pobawmy się w teatr, ma głębsze znaczenie niż może się nam wydawać, bo teatr jako forma kultury wywodzi się właśnie od zabawy. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego teatr to magiczne miejsce i poznały starożytny teatr grecki. Ponadto omówiliśmy zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak rozmowy na temat zawodu aktora i innych osób pracujących w teatrze. Dużo radości sprawiły dzieciom prace plastyczne, szczególnie wykonane maski teatralne.

{phocagallery view=category|categoryid=332|limitstart=0|limitcount=0}