Witajcie wakacje

Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku,

czekaj na nas w borze!

Cz. Janczarski

Ostatnie szkolne dni przed zbliżającym się wakacyjnym odpoczynkiem upływały w świetlicy szkolnej na rozmowach dotyczących wakacyjnych podróży. Wychowankowie opowiadali o przeróżnych miejscach jakie już odwiedzili, bądź też jakie planują odwiedzić. Chcąc jeszcze bliżej przedstawić  zakątki świata wychowawcy świetlicy zaprosili uczniów na wirtualną podróż ,,dookoła świata”. Każdego dnia uczniowie zwiedzali wybrany kontynent słuchając ciekawostek, poznając urokliwe miejsca czy też kulturę narodów zamieszkujących dany obszar. Był to wyjątkowy czas, albowiem wychowankowie świetlicy mogli poszerzyć swoje wiadomości o otaczającym ich świecie zanim wyruszą na wakacyjne szlaki.

Udając się na wakacyjny wypoczynek wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas
z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami podpowiedzieli wychowawcy świetlicy.