WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SZKOLNA LEKCJA DEMOKRACJI…

19 września w naszej szkole odbyły się długo oczekiwane wybory do Samorządu Uczniowskiego, które  poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci na plakatach  przedstawili swoje pomysły i plany na poprawę funkcjonowania szkoły.

Każdy uczeń z klas 3 – 8 otrzymał kartę do głosowania, na której mógł zaznaczyć trzech spośród  18 kandydatów.  Komisja wyborcza składająca się z nauczycieli i uczniów podsumowała wyniki głosowania i wyłoniła przewodniczącego i zastępcę z największą liczbą głosów oraz pozostałych członków nowego Samorządu.

Przewodniczącym  po raz drugi został   Filip Sionko z klasy 8 c a zastępcą  Nadia Duda z 8 b

Członkowie Samorządu z największą liczbą głosów:

Olaf Piórkowski, Nataniel Pacek, Szymon Suwara, Milena Czerwiec, Amelia Kurpiel, Zuzanna Pagacz, Gabriela Wątor, Blanka Węgrzyn, Zofia Szymczyk

Coroczne wybory są nie tylko okazją do demokratycznego wyboru swoich przedstawicieli, ale także cenną lekcją odpowiedzialności  i zaangażowania w działania szkoły.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy oraz wielu ciekawych pomysłów .