Wyjście oddziałów przedszkolnych do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni

Oddziały przedszkolne 0a i 0b uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Państwowej Straży Pożarnej
w Bochni. Strażacy przeprowadzili praktyczne zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dzieci poznały moc żywiołu, sposoby zachowania się w razie pożaru, a także oglądały filmy edukacyjne. Przedszkolaki zapoznały się z budową pojazdu strażackiego, poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Dużą atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają strażacy w czasie dojazdu do miejsca zdarzenia. Na koniec naszej wizyty w panowie strażacy zorganizowali dla nas próbny alarm, abyśmy mogli zobaczyć jak muszą wtedy bardzo szybko działać.  .A także miały możliwość trzymać wąż gaśniczy podczas puszczania wody. Dla wielu z nas to było emocjonujące przeżycie. Materiał z próbnego alarmu można zobaczyć klikając w ten link.

Bardzo dziękujemy za przygotowanie sprzętu i zapoznanie naszych dzieci z działaniami strażaków
w czasie udzielania pomocy poszkodowanym, Panu Komendantowi PSP w Bochni oraz strażakom udzielającym wyczerpującej informacji. (M.Z.)