KARTKA WIELKANOCNA

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję - „Kartka wielkanocna – dla chorych i samotnych”.  Realizując główny cel jakim jest niesienie pomocy i radości innym oraz budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowej, wolontariusze z naszej Szkoły (Uczniowie i Nauczyciele) własnoręcznie przygotowali ponad 200 pięknych kartek świątecznych. Trafiły one do emerytowanych nauczycieli oraz do osób chorych, samotnych, potrzebujących wsparcia i życzliwości z Domu Pomocy Społecznej w Bochni.

Świadomość własnej przeszłości

pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń,

by przekazać innym wspólne dobro – Ojczyznę.”

Jan Paweł II

W roku tak podniosłej i ważnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni, podjął inicjatywę włączenia się do ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię”, mającej na celu uczczenie i wyrażenie wdzięczności uczestnikom Powstania Warszawskiego.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI I SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału

w konkursie plastycznym „Świat oczami młodych”,

na projekt znaczka pocztowego

promującego ideę wolontariatu.

Na Wasze prace z dopiskiem „znaczek”

czekamy do 20 maja 2020 r. pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.