„Witajcie w naszej bajce” dzień otwarty w bocheńskiej „Dwójce”

1 marca 2023 roku do Szkoły Podstawowej nr 2 zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi, które
w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasach pierwszych i oddziałach przedszkolnych.

Dzień otwarty rozpoczął się od zaprezentowania bogatej oferty szkoły, którą przedstawiły uczennice
z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Katarzyną Panek. Prezentacja multimedialna
w ciekawy i interesujący sposób ukazała bogatą ofertę dydaktyczną szkoły oraz różnorodność zajęć pozalekcyjnych.

Prawdziwe emocje zwłaszcza wśród najmłodszych wzbudziło przedstawienie „Królestwo krasnoludków”, które przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawców: Anny Wetuli, Jolanty Jarosz i Jadwigi Mętel. Ciekawa scenka słowno-muzyczna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wywołując uśmiech i zachwyt na twarzach oglądających.

Pod opieką nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej przyszłoroczni uczniowie zwiedzali sale lekcyjne, pracownie, bibliotekę oraz świetlicę szkolną. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które
z zaangażowaniem odpowiadali nauczyciele oraz wychowawcy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się pracownia informatyczna z nowoczesnym wyposażeniem w ramach laboratoriów przyszłości.

W czasie, w którym dzieci zapoznawały się z budynkiem szkoły, ich rodzice wysłuchali informacji przekazanych przez pana dyrektora szkoły Zbigniewa Solaka oraz panią pedagog Teresę Zaniewską, która zapoznała rodziców z tematyką dojrzałości szkolnej.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców oraz odbyło się w miłej
i serdecznej atmosferze. (JM)