11 Listopada

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych jak Józef Piłsudski. Zajęcia były wzbogacone w prezentację multimedialną opowiadającą o tworzeniu naszego państwa po 123 latach niewoli, którą zaprezentowała p. Katarzyna. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie. Dodatkową atrakcją była nauka pieśni patriotycznych „ Wojenko, Wojenko” i „ „Jesteśmy Polką i Polakiem” . Zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów była to niezapomniana lekcja historii.

{phocagallery view=category|categoryid=195|limitstart=0|limitcount=0}