AktualnościWycieczki

Wycieczka do Lublina i Zamościa

7.05.26 młodzież z klas 5a i 5c udała się na dwudniową wycieczkę do Lublina i Zamościa zorganizowaną przez wychowawców z dofinansowaniem do transportu od Fundacji PGE dzięki wygranej w konkursie plastycznym naszego ucznia Leona Putowskiego. W pierwszym dniu w Lublinie piekliśmy smakowite cebularze, spacerowaliśmy klimatycznymi uliczkami przy Placu Zamkowym, braliśmy udział w muzealnych warsztatach
i podziwialiśmy panoramę Lublina z Wieży Zamkowej.  Malowaliśmy na płótnach jak prawdziwi artyści w Pigcasso i podziwialiśmy panoramę miast tworzonych przez drukarki 3D w Microcity. Jedliśmy najlepszą pizzę na świecie
a w godzinach popołudniowych przejechaliśmy do klimatycznego hotelu w środku lasu nieopodal Zwierzyńca gdzie po posiłku, rozgrywkach w tenisa stołowego, piłkarzykach, tańcach i hulankach udaliśmy się na krótki odpoczynek. Rano byliśmy gotowi na ponowne zwiedzanie, tym razem Zamościa. Po śniadaniu, z  naszym fantastycznym przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie Nadszańca i innych pięknych zakątków tego miasta. Mieliśmy rownież okazję brać udział w niesamowitym pokazie artyleryjskim. Po kilku godzinach zwiedzania Zamościa i później Strzebrzeszyna, jesteśmy niemal pewni, że musimy tutaj przyjechać ponownie…

Przejdź do treści