Bezpieczeństwo – ważna sprawa
Niedawno klasy I oraz oddział zerowy zakończyły realizację programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Przez cały rok dzieci utrwalały, ale i dowiadywały się o sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach na drodze,
w szkole, w domu, podczas wypoczynku i w sieci internetowej. Uczyły się w jaki sposób można oszczędzać pieniądze, aby być bezpiecznym finansowo, a także co to jest empatia i koleżeńska pomoc. Uczniowie mieli spotkanie z panią pielęgniarką, wykonywali prace plastyczne, oglądali filmy dydaktyczne i cały czas zbierali Moce uważności, ostrożności, odpowiedzialności, czujności, empatii, rozwagi i roztropności naklejane później na kartę Super Bohatera. Na koniec wszyscy bez problemów wypełnili Test bezpieczeństwa i otrzymali Dyplomy, a szkoła uzyskała Certyfikat potwierdzający udział w programie.











