"Bocheńska Dwójka"AktualnościSamorząd UczniowskiSzkołaWolontariatWydarzeniaZ życia szkoły

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

„Ludzkość musi położyć kres wojnie,

bo inaczej wojna położy kres ludzkości”

J.F. Kennedy

Wobec brutalnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę społeczność naszej szkoły podjęła kolejną  już inicjatywę po zbiórce żywności, medykamentów i produktów higienicznych na rzecz pomocy naszym sąsiadom ze Wschodu.

W dniu 10 marca  2022 r. przed i w budynku Szkoły została zorganizowana przez Stowarzyszenie Bocheńska „Dwójka”, klasę 4 a z Rodzicami, Radę Rodziców i Szkolne Koło Wolontariatu kawiarenka słodkości, a dochód z niej zebrany w kwocie 7350 zł zostanie przekazany Caritas Polska na pomoc rodzinom i dzieciom uciekającym przed okrucieństwem wojny.

Pragniemy w ten sposób dołożyć cząstkę do ogromu potrzeb wynikających z działań wojennych oraz nauczyć się dawać nie dlatego, że mamy dużo, ale że dokładnie wiemy, co znaczy nie mieć nic.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się przeprowadzenia tych akcji serdecznie dziękujemy za dar serca, czasu i dłoni.