ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PATRONA

Jedną z ważniejszych dat w kalendarium Szkoły Podstawowej  nr 2 w Bochni jest 8 marca – data urodzin Patrona Kazimierza Brodzińskiego.

Tegorocznym obchodom towarzyszyła projekcja filmu nagranego przez uczniów klasy 6 a i 5 c z wychowawczyniami Panią Moniką Zapałą i Panią Agnieszką Kołacz. Nad techniczną stroną czuwała uczennica klasy 8 c Julia Tylek.

Film pt: „Śladami Kazimierza Brodzińskiego” przybliżył uczniom miejsca związane z życiem i twórczością tego wybitnego poety i patrioty.

Ten dzień miał także wyjątkowy charakter dzięki pomysłowości i zaangażowaniu Pań z Rady Rodziców, które wczesnym rankiem przywiozły dla całej społeczności szkolnej „słodką niespodziankę”. Na szkolnych korytarzach pachniało pączkami z różą i niejedna uśmiechnięta buźka była przyprószona cukrem pudrem.

Nie zabrakło także życzeń od szkolnych dżentelmenów dla wszystkich małych i dużych kobiet.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów Dnia Patrona Szkoły.

W „Dwójce” ważne jest kultywowanie tradycji i szacunku do przeszłości, a więc i dla Patrona Szkoły, którego życie i twórczość może być inspiracją dla wszystkich uczniów.