– Kto ty jesteś?
– Polak mały…

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. Podczas zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski czytając wiersze patriotyczne i śpiewając pieśni.

Zajęcia były wzbogacone przez panią Magdę Cerazy prezentacją multimedialną „Legendy Polskie” o powstaniu naszego państwa. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie. Zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczniów była to niezapomniana lekcja historii.

{phocagallery view=category|categoryid=69|limitstart=0|limitcount=0}